Procesja Bożego Ciała w Krysowicach Procesja wyruszyła z Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Krysowicach (Fot. Eugeniusz Sało)

Procesja Bożego Ciała w Krysowicach

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa mieszkańcy Krysowic i Czyszek przeszli ulicami do czterech ołtarzy w procesji Bożego Ciała.

Co roku trasa procesji prowadziła dookoła kościoła, a w tym roku po raz pierwszy parafianie przeszli ulicami swoich wiosek. Po mszy św. procesja wyruszyła z Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Krysowicach pod przewodnictwem proboszcza ks. Pawła Antolaka. Kobiety niosące figurkę Matki Boskiej Fatimskiej, młodzież z chorągwiami, dziewczynki sypiące kwiaty i chłopcy z dzwonkami nadali procesji barwnej oprawy.

W homilii proboszcz ks. Paweł Antolak mówił, że procesja jest symbolem drogi, którą powinniśmy kroczyć razem z Jezusem Chrystusem, bo to On jest naszą drogą, prawdą i życiem. Również przypomniał jak wielką moc ma komunia święta. „Żeby nie chorować duchownie powinniśmy częściej przyjmować ten pokarm dla naszej duszy” – zaznaczył.

Przy każdym z czterech ołtarzy, przygotowanych przez parafian, modlono się również o pokój na Ukrainie.

Eugeniusz Sało

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X