Prawie 80% Polaków pozytywnie ocenia relacje z Ukrainą. Rankingi

Prawie 80% Polaków pozytywnie ocenia relacje z Ukrainą. Rankingi

– Jak ocenia Pani/ Pan obecny stan relacji Polski z Ukrainą?” – takie pytanie zostało zadane uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.

Prawie 80% Polaków ocenia stosunki Polski z Ukrainą jako dobre lub bardzo dobre. Świadczą o tym wyniki sondażu SW Research dla Rzeczpospolitej.

fot. rzeczpospolita

Uczestników badania zapytano, jak oceniają obecny stan stosunków między Polską a Ukrainą. Na to pytanie „bardzo dobrze” odpowiedziało 23,4% respondentów.

56,1% respondentów oceniło te relacje jako dobre.

4,7% respondentów źle ocenia stosunki Polski z Ukrainą. Kolejne 2,7% respondentów oceniło stosunki Polski z Ukrainą jako bardzo złe.

13,1% respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

– Sześciu na dziesięciu respondentów (61%) w wieku poniżej 24 lat i tyle samo (60%) ze wsi uważa, że ​​obecny stan stosunków między Polską a Ukrainą jest dobry. Prawie sześciu na dziesięciu respondentów (58%) z wykształceniem średnim i tyle samo (59%) z dochodami netto od 4001 do 5000 zł uważa, że ​​Polska i Ukraina mają teraz dobre relacje, – poinformował  Przemysław Wesołowski, prezes agencji badawczej SW Research , komentując wyniki badań.

Źródło: rp.pl

X