Rosjanie dokonali sadystycznego, bestialskiego mordu na jeńcu wojennym Rosyjscy żołnierze. Zdjęcie ilustracyjne

Rosjanie dokonali sadystycznego, bestialskiego mordu na jeńcu wojennym

Rosjanie dokonali sadystycznego mordu na ukraińskim jeńcu. Nagranie znalazło się w internecie. Na zbrodnię zareagowały ukraińskie władze, które domagają się reakcji świata wobec Rosji.

Jak informują ukraińskie media nagranie przedstawia rannego, ale przytomnego ukraińskiego jeńca któremu Rosjanie ucinają głowę. Do dowodu drastycznej zbrodni odniósł się prezydent Zełenski. Jak zaznaczył, przywódcy świata powinni reagować na zbrodnie Rosjan.

Wołodymyry Zełenski podkreślił, iż są rzeczy, których nikt na świecie nie może zignorować. Dlatego, jak dodał, nie można też zignorować tego z jaką łatwością te, jak się wyraził – zwierzęta zabijają. Zdaniem ukraińskiego przywódcy, nagranie stracenia ukraińskiego jeńca powinien zobaczyć świat, bo jest to nagranie, które pokazuje Rosję taką, jaką jest ona w rzeczywistości. Jak dodał, nie jest to pojedynczy epizod, ale było ich wcześniej tysiące, m.in. w Buczy.

Z kolei szef ukraińskiego MSZ Dmytro Kułeba oświadczył, że to absurd, że Rosja, która jest gorsza niż Państwo Islamskie – przewodniczy Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Jak dodał, rosyjscy terroryści muszą zostać wyrzuceni z Ukrainy, oraz ONZ i pociągnięci do odpowiedzialności za swoje zbrodnie.

źródło: polskieradio.pl

X