Powitanie papieża Franciszka na Krakowskich Błoniach

W drugim dniu pielgrzymki do Polski Ojciec Święty odprawił uroczystą mszę św. na Jasnej Górze. Po południu wrócił do Krakowa, gdzie spotkał się z ok. 700 tys. młodych pielgrzymów z ponad 180 państw.

Papież Franciszek dotarł na Błonie tramwajem w towarzystwie osób niepełnosprawnych. Po czym papamobile wyruszył w kierunku sektorów, gdzie na niego czekały tłumy wiernych.

Następnie przeszła procesja z flagami uczestników Światowych Dni Młodzieży ze 187 krajów. Każdy kontynent zaprezentował wizerunek swojego świętego. Została odczytana ewangelia w obrządku łacińskim i bizantyjsko-słowiańskim.

{youtube}Fmoohp1FZUY{/youtube}

Po inscenizacji papież Franciszek zwrócił się do młodzieży. W swoim przemówieniu powiedział: „To Jezus nas zwołał na ten trzydziesty pierwszy Światowy Dzień Młodzieży; to Jezus nam mówi: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5, 7). Błogosławieni są ci, którzy potrafią przebaczać, którzy potrafią mieć współczujące serce, którzy potrafią dać innym to, co w nich najlepszego. Najlepsze to znaczy nie to, co im zbywa, ale  to, co naprawdę najlepsze.”

Po wspólnej modlitwie Ojciec Święty pobłogosławił zgromadzonych.

Anna Gordijewska, Eugeniusz Sało

Fot. Anna Gordijewska

{gallery}gallery/2016/powitanie_papieza_blonie{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X