Poszukuję śladów rodziny, przodków mojego bliskiego przyjaciela

Wiemy ze Włodzimierz Teodor Andrzej Nałęcz Keszycki ur. 30.11.1869 r. w Dźwinogrodzie, później przeniósł się do Lwowa, ożenił się z Apoliną Romualdą Kozakiewicz. Mieli syna Stanisława i córkę Irmę. Zmarł we Lwowie w Państwowym Szpitalu Powszechnym 18.12.1931 r. Pochowany został na cmentarzu Janowskim, mogiły nie udało się odnaleźć.

Jego syn Stanisław ożenił się z Marią Bartnik (to już babcia mojego przyjaciela, pamiętam ją z dzieciństwa) a jej tj. babci, mama to Rozalia Bartnik zmarła w 1943 r., również pochowana została na cmentarzu Janowskim (możliwe, że mogiła się zachowała, bo ten watek nam umknął i nie sprawdziliśmy).

{gallery}gallery/2019/poszukujerodziny{/gallery}

Cenne będą jakiekolwiek ślady, dokumenty, publikacje, które udałoby się odszukać. Jako ciekawy wątek, który może rzuci jakieś światło, to fakt, że księdzem blisko zaprzyjaźnionym z rodziną Keszyckich był obecny święty, a ówczesny znany duszpasterz Zygmunt Szczęsny Felińskim (prawdopodobnie z okresu jego pracy duszpasterskiej w Dźwiniaczce).

Dołączam również kopie metryki, świadectwa chrztu, akt zgonu oraz fotografie którą otrzymałem. Rozumiem też, że takie zakrojone na dużą skale poszukiwania mogą wymagać zaangażowania i czasu, wiec nie wykluczam możliwości zatrudnić kogoś kompetentnego, kto w jakimś określonym czasie poświeciłby się tej sprawie.

Piotr Ciarkowski
piotrbikor@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X