Polska przekazała Ukrainie pierwsze wyremontowane czołgi Leopard Fot. Twitter, Polska Grupa Zbrojeniowa

Polska przekazała Ukrainie pierwsze wyremontowane czołgi Leopard

Ukraina otrzymała partię czołgów Leopard 2 naprawionych w zakładach Bumar-Łabędy należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Firma podkreśla także, że stale poszerza współpracę w zakresie dostaw amunicji, części zamiennych i serwisu sprzętu po stronie ukraińskiej.

– Podczas gdy inni składają deklaracje odnoszące się do przyszłości, my w porozumieniu ze stroną ukraińską działamy. Pierwsze ekspresowo wyremontowane w Bumarze-Łabędy czołgi Leopard zostały odebrane przez stronę ukraińską. Nad kolejnymi wozami prace trwają – czytamy we wpisie na Twitterze Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

– Od ponad roku, poprzez spółkę celową PGZ Sevice Orel, polscy specjaliści działają w ramach wypracowanych ze stroną ukraińską relacji, serwisując tam na miejscu, blisko linii frontu, sprzęt ciężki. To jasno dowodzi, że naszym priorytetem jest realna pomoc walczącym żołnierzom ukraińskim – zauważyła Polska Grupa Zbrojeniowa na portalu społecznościowym X (dawniej Twitter).

– Żołnierze ukraińscy walczą polskimi Piorunami, Grotami, Krabami, Rosomakami, które wyprodukowały zakłady PGZ. Stale rozszerzamy współpracę w zakresie dostaw amunicji, części zamiennych i serwisu sprzętu. Wspieramy Ukrainę na bieżąco, ustalając priorytety w ramach działających zespołów roboczych – czytamy.

PGZ przypomina, że od lutego 2022 roku podpisano szereg umów bilateralnych dotyczących różnych obszarów z największymi podmiotami ukraińskiego sektora obronnego, odpowiadając na bieżące potrzeby naszych sąsiadów.

„Taka formuła współpracy w sytuacji trwającej wojny daje najlepszy i najszybszy efekt” – podkreślono.

źródło: Twitter, Polska Grupa Zbrojeniowa/ kresy24.pl

X