Połączenie kolejowe Lublin-Lwów już w następnym roku

W następnym roku będzie nowe połączenie kolejowe łączące Polskę z Ukrainą na trasie Lublin – Lwów. Zapowiedzieli to ministrowie infrastruktury obu krajów. Andrzej Adamczyk i Wołodymyr Omelan spotkali się w Kijowie, gdzie przewodniczyli posiedzeniu polsko-ukraińskiej grupy roboczej do spraw transportu.

Pociągiem z Lublina do Lwowa pojedziemy już w następnym roku – zapewniał minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan. Potwierdził to również minister Andrzej Adamczyk. Jak wyjaśnił nowe połączenia znajdą się w przyszłorocznych rozkładach jazdy – albo już w czerwcu, albo zimą 2019 roku. Minister Adamczyk dodał, że najprawdopodobniej do nowych połączeń zostanie wykorzystana istniejąca infrastruktura kolejowa.

Ministrowie zapowiedzieli też, że niebawem otwarte będzie kolejne połączenie kolejowe Przemyśl – Niżankowice. Ono również korzystać będzie z istniejącej infrastruktury.

Ministrowie omówili też zagadnienie pozwoleń na tranzyt ukraińskich TIR-ów przez Polskę. W tej sprawie w następnym tygodniu w Polsce odbędzie się spotkanie polskich i ukraińskich przewoźników z udziałem obu ministrów.

Źródło: IAR/Paweł Buszko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X