Pokaz specjalny filmu „Układ zamknięty”

Pokaz specjalny filmu „Układ zamknięty”

5 września w „Kinopałacu” przy ul. Teatralnej 22 we Lwowie, w ramach 2 PNFP „Pod Wysokim Zamkiem”, odbył się pokaz specjalny filmu „Układ zamknięty” odbył się z udziałem aktorów Kazimierza Kaczora i Wojciecha Żołądkowicza, którzy wcielili się w role – naczelnika urzędu skarbowego Mirosława Kamińskiego (Kazimierz Kaczor) i młodego prokuratora Kamila Słodowskiego (Wojciech Żołądkowicz).

– Film powstał wyłącznie za pieniądze prywatne. Pokazano w nim to, co się może przytrafić w państwie, które ma wspaniałe, mądre, logiczne prawo, a mimo to znajdują się w tym państwie luki, w które można się wcisnąć, szczególnie jeśli ma się układy, i próbować coś na tym prywatnie zyskać – opowiadał Kazimierz Kaczor.

O budowaniu postaci swojego bohatera opowiedział Wojciech Żołądkowicz. – Postać młodego prokuratora Kamila Skłodowskiego rozwija się w czasie całego filmu. Skupiłem się na tym co scenariusz dawał w temacie, do tego aby podejść do stworzenia obrazu tego człowieka.


Goście opowiedzieli o kulisach powstania filmu, problematyce i odbiorze publiczności polskiej.

Film Ryszarda Bugajskiego „Układ zamknięty” – to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli rozwijającej się spółki. Wskutek zmowy skorumpowanych urzędników zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.

Eugeniusz Sało


Obejrzyj wideo:

Pokaz specjalny filmu „Układ zamknięty”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X