Pogoń Lwów: Każdy mecz gramy o zwycięstwo

Pogoń Lwów: Każdy mecz gramy o zwycięstwo

Pogoń Lwów to pięciokrotny Mistrz Polski i jeden z najbardziej utytułowanych polskich klubów sportowych. Założony w 1904 roku, został reaktywowany w 2009 roku. Przed rozpoczęciem nowego sezonu o celach, ambicjach, planach i problemach z Markiem Horbaniem, prezesem LKS Pogoń Lwów rozmawiał Eugeniusz Sało.

Tydzień temu rozpoczął się sezon wiosna-jesień. Niestety przegraliście pierwszy mecz z Ruchem Winniki 6:1. Czego zabrakło Pogoni dla osiągnięcia lepszego wyniku?
Graliśmy przeciwko zeszłorocznemu zwycięscy trzeciej ligi, który tylko z przyczyn finansowych nie zagrał w drugiej lidze. Więc rywal był naprawdę mocny. Chociaż gra naszych piłkarzy w pierwszej połowie też wyglądała niepewnie. Po błędzie naszego obrońcy padły dwie bramki. Pierwszą bramkę udało nam się wyrównać. Niestety na początku drugiej połowy graliśmy już w mniejszości, bo za ostry faul został zdjęty z boiska obrońca Pogoni. Graliśmy w sposób dość wyrównany do 72 minuty. Niestety kolejne puszczone bramki zupełnie załamały naszych piłkarzy.

Na pewno w następnym wyjazdowym meczu z Górnikiem Sosnówka postaramy się pokazać lepszą grę i korzystniejszy wynik. Nadal gramy bardzo młodym zespołem, który od zeszłego roku kardynalnie się nie zmienił.

W jakiej kondycji są piłkarze Pogoni?
Mieliśmy tygodniowy obóz piłkarski w Barcicach obok Starego Sącza. Tam zagraliśmy tylko jeden towarzyski mecz, bo akurat trafiliśmy na bardzo złe warunki pogodowe, padał mocny śnieg. Większa część treningów odbywała się w hali i na siłowni. Przed sezonem udało się przeprowadzić kilka meczy towarzyskich, ale złe warunki pogodowe przeszkodziły nam w lepszym przygotowaniu.

Na oficjalnej stronie Pogoni była informacja, że zespół opuszcza trzej piłkarze. Czy tak się stało i jak to wpłynęło na grę drużyny?
Odszedł tylko jeden piłkarz. Natomiast innych chłopaków udało nam się utrzymać. Podjęliśmy decyzję, że przynajmniej do lata zostaną w naszym klubie.

 

Fot. archiwum LKS Pogoń LwówJak wyglądają treningi Pogoni. Słyszałem że trenujecie w nowym systemie…
Mamy dość ciekawy system. Pierwszy raz wprowadzone zostały różnorodne zajęcia, jumping, siłowy aerobik. Dawniej już to mieliśmy, ale teraz jest to bardziej dokładne i systematycznie ułożone. Mam nadzieję, że już niebawem zobaczymy efekt tych zajęć na boisku.

Trochę bolące pytanie… Jak wygląda budżet klubowy na ten rok i co z dofinansowaniem dla Pogoni?
Na dzień dzisiejszy udało się nam zapewnić 70 procent potrzebnego budżetu. Szukamy nadal sponsorów, którzy by wsparli nasz klub. Mamy ciekawy pakiet sponsorski i zapraszamy firmy do współpracy. Jeżeli nie uda nam się wypełnić budżetu na sto procent będziemy zmuszeni ciąć nasze wydatki i z czegoś rezygnować.

Czy dostaliście jakieś dotacje na utrzymanie szkółki dziecięcej?
Jesteśmy bardzo wdzięczni MSZ RP, które wydzieliło na naszą szkółkę około sześciu tysięcy euro. Szkółka ma zajęcia dwa razy w tygodniu. Teraz chcemy uzupełnić rocznik 2001, a rocznik 1998 startuje w tym roku w składzie juniorskim Pogoni.

W tym sezonie wystartował jeszcze jeden zespół Pogoń -2. Co to za projekt?
Pogoń – 2 to byli juniorzy rocznika 1994, którzy jeszcze nie są sformowani jako gracze pierwszego składu. Bardzo chcieliśmy utrzymać tą grupę. Komitet rodzicielski podjął decyzję, że sam będzie finansować drużynę, która zaczęła rozgrywki w pierwszej lidze obwodowej. Pierwszy mecz chłopaki wygrali 3:0 z Gródkiem i mam nadzieję, że to będzie dobra przyszłość dla naszego klubu. Grają w pierwszej lidze obwodowej w podgrupie „A” gdzie jest 14 drużyn.

 

Fot. archiwum LKS Pogoń LwówWrócimy do podstawowej drużyny Pogoni. Co powiesz o następnych przeciwnikach?
Większość drużyn już znamy, bo graliśmy z nimi w zeszłym roku. Jest kilka drużyn, które zaczynają w trzeciej lidze. Z drużyną „Demnia” i „Opór” graliśmy towarzyskie mecze i zwyciężyliśmy. To są młode, dynamiczne zespoły i mecze z nimi będą na pewno ciekawe.

Czy Pogoń ma szanse żeby ukończyć ten sezon w czołówce liderów?
Mam nadzieje, że będziemy w piątce. Są drużyny mocne, doświadczone i ten jedyny atut – szybkość i młodość nie zawsze może wystarczyć. Ale każdy mecz gramy o zwycięstwo.

Czy Klub ma jakieś pomysły jak przyciągnąć kibiców na mecze Pogoni?
Oprócz tego że będziemy publikować terminarz rozgrywek w prasie i za to dziękujemy gazecie „Kurier Galicyjski”, umieszczamy także informacje także na facebooku i twitterze. Przede wszystkim zapraszamy rodziny i znajomych. Po meczu będziemy organizować dla naszych kibiców wspólne grille.

Jak układa się współpraca Pogoni z polskimi drużynami?
Ostatnio podpisaliśmy kolejne porozumienie o współpracy z drużyną Barciczanka Barcice, gdzie mieliśmy obóz piłkarski. To jest porozumienie ogólne dotyczące rozgrywania meczy towarzyskich, promowania klubów, no i wspólne obozy piłkarskie.

Czy są planowane towarzyskie mecze z drużynami z Polski?
Na 3 maja jesteśmy zaproszeni do Tarnobrzegu, gdzie zagramy mecz z miejscową drugoligową „Siarką”. Także na lato mamy zaplanowane mecze, ale na razie nie ma konkretnych dat.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia w kolejnych meczach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X