„Pogoń” lata nie marnuje

„Pogoń” lata nie marnuje

Ostatnie miesiące lata drużyna nie próżnowała i udała się na dwa obozy sportowe: w Czeszowie i Dębicy. Celem było jak najlepsze przygotowanie się do rundy rewanżowej IV Ligi Obwodowej, w której niebiesko-czerwoni nadal mają szansę na awans. Najmłodsi „Pogoniarze” mieli natomiast okazję wzięcia udziału w międzynarodowych turniejach: SMS Cracovia Cup i Szczecin Cup 2011.

 

Podczas obozu w Czeszowie „Pogoń” zagrała kilka meczy towarzyskich m.in. ze Ślężą Wrocław. Piłkarze codziennie ćwiczyli nowe schematy gry. Trener Denis Czerniajew, bardzo wysoko ocenił obóz, w trakcie którego udało się zrealizować wszystkie punkty programowe.

Obóz w Dębicy odbywał się w dniach od 24 lipca do 2 sierpnia 2011 r. W trakcie wyjazdu Pogoniarze uczestniczyli m.in. w pierwszym Turnieju o Puchar Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” im. Macieja Płażyńskiego, marszałka sejmu RP oraz prezesa SWP, który łączył pasję do sportu z zaangażowaniem w pomoc Polakom na Kresach. Wspominał o tym obecny na turnieju Jakub Płażyński, syn śp. Macieja Płażyńskiego.

Drużyna „Pogoni” Lwów odniosła sukces i wróciła do Lwowa z potężnym pucharem. Ponadto, niebiesko-czerwoni mieli okazję zagrać w Dębicy z drużyną Młodej Ekstraklasy Wisły Kraków. Mimo iż mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Wiślaków, Pogoniarze prowadzili wyrównaną grę, dzięki czemu mają na koncie kolejne znaczące doświadczenie.

Letnie obozy sportowe „Pogoni” odbyły się dzięki ofiarności sponsorów klubu: PKP CARGO, PZU UKRAINA, ŚNIEŻKA, BUMAR oraz Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”.

Meczem z drużyną Szachtar Czerwonograd, niebiesko-czerwoni rozpoczęli 7 sierpnia rundę rewanżową rozgrywek ligowych. Pogoniarze mieli okazję zademonstrować nowe umiejętności zdobyte w trakcie letnich obozów. Zacięty mecz z bardziej doświadczoną drużyną z Czerwonogradu zakończył się wynikiem 2:2.

Natomiast najmłodsi zawodnicy „Pogoni” zagrali w dwóch międzynarodowych turniejach, również odbywających się w Polsce: V edycji SMS Cracovia Cup (10-12 czerwca) oraz Szczecin Cup 2011 (16-19 czerwca). W trakcie turnieju w Krakowie młodzi lwowiacy zagrali ze swoimi rówieśnikami reprezentującymi polskie drużyny: Cracovia, Wisła Kraków, Jadwiga Kraków oraz drużyną FC Płoskirów Fortuna z Ukrainy. Trampkarze „Pogoni” zajęli dziesiąte miejsce, zważywszy jednak na to, iż był to ich debiut, a grali z bardziej doświadczonymi drużynami, występ na turnieju można uznać za udany. Zdaniem prezesa klubu, Marka Horbania, najważniejszy był udział, wykazanie się dużymi umiejętnościami i zdobycie doświadczenia, które może zaprocentować w przyszłości, również w kolejnych edycjach tego turnieju. Turniej w Krakowie został zorganizowany przez piłkarską Szkołę Mistrzostwa Sportowego im. Józefa Kałuży i Henryka Reymana, która szkoli przyszłe młode kadry polskich drużyn, takich jak Wisła czy Cracovia. LKS „Pogoń” Lwów utrzymuje stałe kontakty z tym ośrodkiem od chwili reaktywacji. W trakcie pobytu niebiesko-czerwonych na turnieju w Krakowie, 11 czerwca oficjalnie podpisano umowę o współpracy między SMS Kraków a lwowską „Pogonią”. Dzięki umowie, Pogoniarze będą mieli możliwość profesjonalnego szkolenia w Krakowie, a jednocześnie – uczestniczenia w organizowaniu wspólnych imprez sportowych w Polsce i na Ukrainie.

Kolejny turniej, w którym zagrali najmłodsi Pogoniarze odbywał się w Szczecinie. Spotkali się tu piłkarze z Polski, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Białorusi i Czech. Trampkarze „Pogoni” mieli okazję zmierzyć się z młodzikami drużyn Karpaty Lwów, AF Wilno oraz łotewskiego Poniewieża. Niestety, wygrana z drużyną z Wilna nie wystarczyła do wyjścia z grupy. Udział w kolejnym turnieju zachęcił graczy do dalszego doskonalenia umiejętności z myślą o kolejnych występach.

Napawa optymizmem widoczny rozwój klubu, który po niecałych dwóch latach od reaktywacji rozrasta się i staje się coraz bardziej popularny w Polsce i na Ukrainie. Uwagę mediów polskich i ukraińskich przyciągają liczne występy Pogoniarzy w turniejach międzynarodowych i meczach towarzyskich oraz podejmowane przez klub przedsięwzięcia. Nadal jednak, potrzeba coraz więcej zapaleńców, którzy będą gotowi poświęcić swój czas i siły dla niezbędnej pracy organizacyjnej.

Zarząd LKS „Pogoń” zachęca do zgłaszania wszelkich sugestii i propozycji, które mogły by polepszyć działalność klubu pod stałym adresem mailowym: pogon@pogon.lwow.net

 

Magda Arsenicz
(rzecznik prasowy klubu)

 

Tekst ukazał się w nr 16 (140) 26 sierpnia – 15 września 2011

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X