„Podziel się opłatkiem z seniorem na Kresach” – akcja dobroczynna w Drohobyczu

Bytomskie organizacje pozarządowe zaangażowały się w świąteczną pomoc dla polskich seniorów na Kresach:

„Już od kilku lat zawozimy świąteczne paczki najbardziej potrzebującym. Zachęcili nas do tego ludzie, którzy od lat wspierają naszą zbiórkę zniczy – mówią koordynatorzy akcji.

Konwój ze świątecznymi darami przybył na Ukrainę 11 grudnia. Do Drohobycza przywieziono ponad sto paczek żywnościowych dla potrzebujących. Pomoc była skierowana także dla Polaków w sąsiednich miastach.

W organizację akcji „Podziel się opłatkiem z seniorem na Kresach” włączyli się: prezydent Bytomia Damian Bartyla i Urząd Miejski w Bytomiu, Bytomska Rada Działalności Pożytku Publicznego, Bytomska Rada Seniorów, Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska i Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bytomiu, a także Bonifratrzy ze Śląska. Akcja była skierowana do osób starszych powyżej 70 lat, chorych, opuszczonych i samotnych. Pozyskane artykuły spożywcze, słodycze, zabawki zostały przekazane środowiskom polskim w Mościskach, Domu Polskiemu w Samborze, parafii świętego Bartłomieja w Drohobyczu oraz Centrum Kornela Makuszyńskiego w Stryju. Osobom chorym paczki dostarczono bezpośrednio do domu.

Prezydent Bytomia Damian Bartyla skierował do obdarowanych życzenia świątecznie, do których dołączono opłatki. Prezes TKPZL w Drohobyczu Adam Aurzecki podziękował władzom Bytomia oraz wszystkim, kto się dołączył do akcji, za pamięć o Polakach na Kresach, życząc Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego roku.

Leonid Golberg
Tekst ukazał się w nr 1 (245) 15-28 stycznia 2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X