Pociągi na Euro 2012 już na Ukrainie

Pociągi na Euro 2012 już na Ukrainie

Na Ukrainę przybyły pierwsze składy nowych ekspresowych pociągów. Mają one ruszyć przed Euro 2012 i połączyć miasta, gdzie będą odbywały się Mistrzostwa.

 

2 składy pociągów przybyły drogą morską z Korei do Odessy. Wszystkie ozdobione są znakami Euro 2012 oraz promocyjnym logo Ukrainy w języku angielskim. Wagony są teraz rozpakowywane z folii ochronnej i następnie przejadą już same do Charkowa. 

 

Każdy z nich jest klimatyzowany, są w nich chemiczne toalety, a także monitory, na których będą puszczane filmy. Kto nie będzie nimi zainteresowany, będzie mógł skorzystać z bezprzewodowego Internetu.

Fot. euro2012.ukrinform.ua

 

Do początku Euro 2012 do Odessy przypłyną jeszcze 2 składy koreańskich pociągów. Od 1 czerwca połączą one Kijów ze Lwowem, Charkowem i Donieckiem. Średnia cena biletów wyniesie 330 hrywien, czyli 140 złotych za 1 klasę i 220 hrywien, czyli niemal 100 złotych za drugą. Jest to prawie 2 razy więcej niż obecnie. Pociągi będą jeździć jednak 2 razy szybciej, na przykład ze stolicy do Doniecka dojedziemy w 6 godzin, a nie jak teraz, za 12.

Oprócz koreańskich pociągów ekspresowych, Ukraina kupuje też 2 składy czeskich pociągów. Będą kursowały między Charkowem, Dniepropietrowskiem i Donieckiem. Połączenie ma być uruchomione przed Euro 2012.

IAR/KRESY.PL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X