Euro 2012: Lepszy dojazd

Euro 2012: Lepszy dojazd

Rozgrywki Euro-2012 już za trzy miesiące. Aby w czasie święta piłkarskiego mieszkańcy miasta i jego goście mogli szybko i wygodnie przemieszczać się po mieście, nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego we Lwowie. Między innymi planowany jest zakup dodatkowych 50 autobusów miejskich.

 

Dla wygody przemieszczania się kibiców opracowano nowe trasy pomiędzy oficjalnymi punktami turnieju: stadion-centrum miasta, stadion-lotnisko, lotnisko-centrum miasta, dworzec kolejowy-stadion. Omawiane są warunki zakupu 50 autobusów miejskich jak również i trolejbusów.

 

 

„Ponieważ dwa mecze będą rozgrywane w dni wolne – sobotę i niedzielę, a tylko jeden w dzień roboczy – środę, nie powinny wyniknąć trudności z przemieszczaniem się po mieście. Mamy propozycję, aby środę uczynić dniem wolnym dla zakładów i przedsiębiorstw, które nie są bezpośrednio związane z Euro-2012,” – zaznaczył dyrektor departamentu „Euro 2012” Oleg Zasadny.

Zorganizowane zostaną też dodatkowe przystanki komunikacji miejskiej koło Uniwersytetu, placu Petruszewicza, przy ulicach Stryjskiej, Wernadzkiego i koło lotniska.

Planowane jest ukończenie prac z rekonstrukcji ul. Rzeszowskiej (Ряшівська), ukończenie chodnika wokół stadionu i zaprojektowanie trasy 7 i 8, jak również przedłużenie trasy trolejbusowej do King Krosu. W mieście umieszczone będą znaki kierunkowe dla pieszych – fioletowe z białymi strzałkami i kierowców – białe z czarnymi symbolami lub napisami.

Szczególną uwagę zwracamy mieszkańcom miasta i gościom, że w dniach poprzedzających mecze, w dniu meczu i w dniu następnym, ruch w centrum miasta będzie ograniczony. Prosimy ze zrozumieniem ustosunkować się do tych ograniczeń.

Centrum prasowe Lwowskiej Rady Miejskiej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X