Paczki bożonarodzeniowe z Wrocławia dla lwowiaków

W ramach akcji „Paczka dla Rodaka ze Lwowa” organizowanej przez Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundację im. św. Jadwigi i Urząd Miasta Wrocławia do Lwowa trafiło przed Świętami Bożego Narodzenia ponad 5 ton darów. Paczki bożonarodzeniowe przywiezione z Wrocławia rozdano dzieciom z lwowskiego hospicjum domowego, osobom chorym i potrzebującym, emerytom oraz rodzinom wielodzietnym.

– Ciężko nam tutaj jest. Ciężko, ponieważ dużo ludzi straciło pracę, młodzi ludzie, a my starzy, wiadomo jaka emerytura. Tak że nawet ten kilogram cukru to wielka radość – powiedziała Alicja Romaniuk, Polka ze Lwowa.

– Żyjemy, bo musimy. Jeszcze dobrze, że idziemy do kościółka pomodlić się, a tak to nie dałoby się żyć. Są tacy ludzie, że nawet nie mają na chleb. A pomoc, jaką dzisiaj otrzymaliśmy, jest bardzo potrzebna. Bardzo dziękujemy Polakom, którzy pamiętają o nas i że nam tak pomagają – dodała Maria Basza.

– Zbliżają się święta, potrzebne są różne produkty na święta i te paczki są bardzo potrzebne, ludzie bardzo się cieszą, że mają możliwość otrzymywać je w kościele – podsumował Andrzej Peszes.

Fundacja im. św. Jadwigi z Wrocławia od wielu lat wspiera Polaków we Lwowie organizując różnego rodzaju zbiórki i akcje pomocowe. Również prężnie współpracuje z lwowską Fundacją „Dajmy Nadzieję”, która prowadzi hospicjum domowe dla dzieci nieuleczalnie chorych ze Lwowa i obwodu lwowskiego.

– Pomoc, wsparcie otrzymujemy z Wrocławia nie tylko na święta, ale też w ciągu roku. I jako fundacja bardzo to cenimy, ale też osoby, które to otrzymują, są ogromnie wdzięczne – podkreśliła Irena Hałamaj-Zenkner, prezes Fundacji „Dajmy Nadzieję”.

Honorowy patronat nad inicjatywą prawują metropolici lwowski i wrocławski – arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i arcybiskup Józef Kupny.

– Bardzo serdecznie dziękujemy za ten dar serca, za pamięć o nas. Dzięki życzliwości Rodaków będziemy mogli sprawić wiele radości i dobra naszym wiernym, którzy czekają na ten gest solidarności – podsumował arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

Eugeniusz Sało
Fot. Andrzej Borysewicz
{gallery}gallery/2020/paczki_Wroclaw{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X