Ostatni dzwonek w szkole nr 24 im. Marii Konopnickiej

27 maja br. w szkole średniej nr 24 z polskim językiem nauczania im. Marii Konopnickiej we Lwowie zabrzmiał ostatni w tym roku szkolny dzwonek.

Uroczysty apel rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły nr 24, który podczas uroczystości został przekazany nowemu pocztowi sztandarowemu.

Wśród gości byli obecni konsul Katarzyna Sołek, która od niedawna pełni funkcje zastępcy konsula generalnego RP we Lwowie, Emil Legowicz, prezes TKPZL, proboszcz kościoła św. Antoniego o. Władysław Lizun, katecheci s. Bogna i o. Krzysztof, Maryla Demcio z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Witając zebranych, dyrektor szkoły Łucja Kowalska złożyła wszystkim serdeczne gratulacje z okazji zakończenia roku. – Za chwilę opuścicie mury szkoły, w której spędziliście tak wiele czasu przez ostatnie dziewięć miesięcy i udacie się na wakacje. Gratuluje wszystkim uczniom, że dotarliście do mety i każdy z was otrzyma nagrodę w postaci zasłużonego świadectwa – powiedziała dyrektor.

– Chcę wam życzyć wielu sukcesów i podziękować za wasz trud. Również chciałabym wam wszystkim życzyć cudownych wakacji, abyście się wszyscy zdążyli stęsknić za szkołą oraz żebyście z radością tutaj powrócili we wrześniu – powiedziała konsul Katarzyna Sołek.

O. Władysław Lizun życzył uczniom, a szczególnie maturzystom bożego błogosławieństwa. – Bądźcie zawsze dobrym przykładem tego dobra, które wynieśliście z tej szkoły – zaznaczył proboszcz kościoła św. Antoniego we Lwowie.

Po przemówieniach, dyrektor szkoły Łucja Kowalska rozdała dyplomy i certyfikaty, które uczniowie szkoły zdobyli w ciągu roku na różnych olimpiadach, zawodach i konkursach, a także za wybitne wyniki w nauce. Dyplomami zostali również wyróżnieni nauczyciele szkoły, których uczniowie nagrodzili gromkimi brawami.

Na zakończenie uczniowie klasy pierwszej podeszli do maturzystów, wręczając im tradycyjne dzwoneczki. A jedenastoklasiści wyszli na środek i wypuścili w niebo biało-czerwone baloniki. Ze łzami w oczach słuchali jak dzwoni po raz ostatni szkolny dzwonek. Jest to koniec pewnego etapu w ich życiu i początek kolejnego.

Eugeniusz Sało
{gallery}gallery/2016/ostatni_dzwonek_24_szkola{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X