Ostatni dzwonek w szkole nr 10 im. św. Marii Magdaleny

Szczególnym w tym roku był ostatni dzwonek w szkole średniej nr 10 z polskim językiem nauczania im. św. Marii Magdaleny we Lwowie, która obchodzi 200-lecie istnienia.

– Święto bardzo radosne. Dzieci czekały z utęsknieniem i my, nauczyciele, również, bo był bardzo ciężki rok, ze względu na jubileusz 200-lecia naszej szkoły. Dlatego teraz z ulgą możemy odetchnąć – powiedziała Marta Markunina, dyrektor szkoły.

Na dziedzińcu szkolnym zgromadzili się uczniowie szkoły, nauczyciele, rodzice i goście. Konsul Marian Orlikowski z Barbarą Pacan z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie przywieźli i wręczyli w prezencie wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom szkoły specjalne koszulki z nadrukiem 200-lecia szkoły.

Również przywitali wszystkich obecnych prezes TKPZL Emil Legowicz oraz Łesia Wasiuta, kierownik wydziału oświaty we Lwowie. Swoją obecnością również zaszczycili ks. Wojciech z kościoła św. Marii Magdaleny, Teresa Dutkiewicz, wiceprezes FOPnU, Ewa Małanicz, prezes Stowarzyszenia Lekarzy Polskich, Beata Pacan-Sosulska, prezes Towarzystwa Krajoznawczo-Turystycznego.

W ramach uroczystości zostały wręczone dyplomy dla nauczycieli oraz uczniów, którzy reprezentowali szkołę na ogólnoukraińskich olimpiadach i konkursach.

Na zakończenie uczniowie pierwszej klasy recytowali wierszyki i wręczyli maturzystom pamiątkowe dzwoneczki, które mają przypominać im o szkolnych latach oraz ogromne lizaki, żeby słodko im się szło przez kolejne życiowe etapy.

– To była dobra klasa. Cztery osoby już dostały się na studia do Polski. Niektórzy już mają obywatelstwo polskie, dlatego również pojadą studiować do Polski. Pozostali absolwenci będą zdawać egzaminy na studia do lwowskich uczelni – podsumowała Marta Markunina.

Eugeniusz Sało
{gallery}gallery/2016/ostatni_dzwonek_10_szkola{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X