Od piątku Lwów zaostrza ograniczenia Lwów, ul. Łesi Ukrainki, fot. Wojciech Jankowski/Kurier Galicyjski

Od piątku Lwów zaostrza ograniczenia

Od 19 marca we Lwowie i obwodzie lwowskim zostanie wprowadzona ścisła kwarantanna. Poinformował o tym mer Lwowa Andrij Sadowy.

Nowe ograniczenia dotyczące obostrzeń wynikają z gwałtownego wzrostu liczby pacjentów z Covid-19 w ciągu ostatnich kilku tygodni. Ponadto lwowskie szpitale zwiększyły liczbę pacjentów wymagających hospitalizacji.

Do 28 marca będą zamknięte teatry, kina, muzea i sale koncertowe. Restauracje i kawiarnie będą mogły pracować jedynie na wynos i dostawę. W galeriach handlowych będą czynne tylko sklepy spożywcze i apteki.

Uczniowie klas starszych zostali przeprowadzeni na nauczanie zdalne już od początku tego tygodnia. Natomiast klasy młodsze otrzymują długoterminowe wakacje. Przedszkola będą działały. Salony kosmetyczne i siłownie będą dostępne po wcześniejszej rejestracji wstępnej.

Mer Lwowa Andrij Sadowyj wyjaśnił, że komisja, która na bieżąco ocenia stan zagrożenia epidemiologicznego, postanowiła nie czekać na decyzję ukraińskiego rządu o wprowadzeniu lockdownu, ponieważ dynamika hospitalizacji ciężko chorych pacjentów nie maleje. Zapowiada, że podczas wzmożonej kwarantanny w mieście zostaną wyposażone dodatkowe miejsca w szpitalach i przychodniach.

W ciągu ostatniej doby w obwodzie lwowskim potwierdzonych zostało 884 nowych zakażeń. Dotychczas w mieście wykryto 5730 przypadków zakażenia koronawirusem, 2430 osób zmarło.

Źródło: profil fb Andrija Sadowego, zaxid.net, tvoemisto.tv

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X