Nowe połączenie kolejowe Lwów-Kraków od 1 sierpnia

Na zwołanej 23 maja we Lwowie konferencji prasowej, Wojciech Balczun, prezes kolei ukraińskich, poinformował, że spółka uruchomi już 1 sierpnia pierwszy pociąg na trasie ze Lwowa do Krakowa.

Prezes kolei ukraińskich, Wojciech Balczun, poinformował na konferencji we Lwowie o planach rozwoju kierowanej przez siebie spółki. Jednym z punktów spotkania było także omówienie nowego połączenia z Ukrainy do Polski.

– Pracujemy na realizacją połączenia kolejowego z Krakowem. Być może zaakceptujemy ofertę polskich kolegów i połączenie zrealizujemy przy udziale systemu zmiany rozstawu osi SUW 2000 – przekazał Balczun. – Na razie analizujemy możliwości – dodał.

Zebranym dziennikarzom przekazał również, że koleje ukraińskie aktywnie pracują obecnie w celu poprawy połączeń międzynarodowych do sąsiednich krajów. – Ruch bezwizowy daje nam nowe perspektywy i koleje ukraińskie zamierzają aktywnie działać na rynku międzynarodowego ruchu kolejowego – zaznaczył Balczun.

Poza połączeniem do Krakowa w najbliższej perspektywie realizowane będą połączenia do Rumunii przez Czerniowce.

Przypomnijmy, że od 23 grudnia 2016 roku kursuje pociąg Kijów-Lwów-Przemyśl. Natomiast 12 czerwca zaplanowano pierwszy pociąg na trasie z Kowla (odwód wołyński) do Chełma (województwo lubelskie).

Źródło: rynek-kolejowy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X