Noc w bibliotece – zawsze czarodziejska

Główną atrakcją dla dzieci w wieku 9-13 lat był nocleg we Lwowskiej Obwodowej Bibliotece dla Dzieci.

Po raz szósty Konsulat Generalny RP we Lwowie we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu oraz Lwowską Obwodową Biblioteką Dziecięcą zorganizował spotkanie dla dzieci „Czarodziejska noc w bibliotece”. Celem inicjatywy jest promowanie w nowoczesnej formie języka polskiego i czytelnictwa wśród dzieci polskich i polskiego pochodzenia z Ziemi Lwowskiej.

{youtube}IiGtRAIK2-Y{/youtube}

Tym razem zaproszenie do poprowadzenia warsztatów przyjęły panie – autorki tekstów dla dzieci Beata Ostrowicka, Izabela Klebańska i Katarzyna Wasylkowska. Na grupy dzieci zostały podzielone poprzez losowanie.

Z Katarzyną Wasilkowską, autorką książek dla dzieci, lektorką języka angielskiego, tłumaczką i copywriterką, dzieciaki rysowały mapy swoich najważniejszych miejsc.

Pod czujnym okiem i tajemniczymi opowieściami Beaty Ostrowickiej, pisarki, autorki powieści dla dzieci i młodzieży, grupka druga rysowała Drzewiaki i inne stworki oraz wymyślała dla nie nowe przygody.

Grupka dzieci, które wylosowały warsztaty z Izabelą Klebańską, autorką scenariuszy telewizyjnych dla dzieci i młodzieży i tekstów piosenek, chyba troszkę zazdrościła innym grupkom rysowania, ale w końcu miała też niezły ubaw. Dzieci się dowiedziały z czego składają się skrzypce, poznały nazwy dawniej tańczonych tańców francuskich i włoskich, a na koniec nauczyły się je tańczyć.

Na podsumowanie wszystkie grupy zaprezentowały to, czego się nauczyły, a na koniec wszyscy – i dzieci, i opiekunowie – wspólnie zatańczyli.

Impreza trwała jeszcze długo – był poczęstunek, film o Mikołajku oraz długie nocne rozmowy i śmiechy. Na spanie już czasu nie starczyło.

Alina Wozijan

{gallery}gallery/2017/wozijan_noc{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X