„Nie ma jak Lwów” w Krakowie

„Nie ma jak Lwów” w Krakowie

Dla tych, którzy tęsknią do lwowskich ulic: Janowskiej, Kliparowskiej…, którym brak nastroju tamtych miejsc, którym śni się jeszcze zieleń Stryjskiego Parku, którzy lubią tańczyć i śpiewać lwowskie walczyki, a może mają i ochotę wpaść na karmenadel z kosteczką do „Atlasa”? Tam to się dopiero dzieje! Dla tych, którzy znają – jeśli tak, zapraszamy raz jeszcze. Dla tych, którzy nie znają – przyjdźcie i posłuchajcie! W programie koncertu znajdzie się wiele piosenek lwowskich oraz dwa autorskie utwory duetu muzycznego Nova Aura. Nowe aranżacje na dwa głosy, taneczne rytmy, wesoła lwowska atmosfera, trochę nostalgii… bo wiadomo: „Nie ma jak Lwów – A człek zawsze wspomina go rad!” Zapraszamy! Nova Aura: Marta Chrzanowska-Foltzer autor tekstów, śpiew, Joanna Garnczarek kompozytor, śpiew Jerzy Zając: Aranżacja, akordeon, fortepian.

Koncert piosenek lwowskich „Nie ma jak Lwów” w wykonaniu duetu Nova Aura odbędzie się 29 stycznia 2022 o 19:00 w Księgarni Muzycznej Kurant w Krakowie (Rynek Główny 36, tel : 12 422 98 59).

Duet Nova Aura powstał w 2013 roku, w wyniku długoletniej współpracy kompozytora Joanny Garnczarek z autorem tekstów Martą Chrzanowską-Foltzer. Duet rozpoczynał działalność od kameralnych występów w Polsce i we Francji. Występuje regularnie w Krakowie i w Aix-en-Provence (Koncert Towarzystwa Sokół 2017 , Koncert „Sen o Lwowie” z Teatrem Piosenki 2018, koncert piosenki francuskiej ”L’air du temps”, Kraków Księgarnia Muzyczna Kurant 2018, koncert „Nova Aura na fali”, restauracja na Wiśle, „Wiślany Ogród” Kraków 2020, koncert „Róże karnawałowe”, „Cygańska jesień” restauracja Sielanka, Aix-en-Provence, Francja, 2020, 2021). Pierwszy album „Nova Aura Square” ukazał się w 2018 r., jako zbiór autorskich piosenek duetu, w aranżacji Jerzego Zająca, wybitnego krakowskiego muzyka. Rok później album „Nie ma jak Lwów” (2019) powstał jako powrót do korzeni i zaproszenie do nowego spojrzenia na dawne, lwowskie szlagiery. To przypomnienie zupełnie zapomnianych utworów a także dwie autorskie piosenki, powstałe z myślą o obrońcach Lwowa. Jerzy Zając: muzyk, kompozytor, członek zespołu „Silver Moon”, związany muzycznie z Krakowem od urodzenia. Współpracuje z wieloma znanymi artystami scen polskich. Kompozytor muzyki teatralnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X