Platforma do nauki języka polskiego jako obcego dla dzieci z Ukrainy

Platforma do nauki języka polskiego jako obcego dla dzieci z Ukrainy

Łącząc siły z Polskimi Szkołami Internetowymi Libratus i Centrum Nauczania Domowego stworzyliśmy platformę edukacyjną do nauki języka polskiego jako obcego (w języku ukraińskim). Treści edukacyjne tworzymy od lat i specjalizujemy się w nauczaniu polskiego jako obcego, dlatego korzystając z własnego doświadczenia chcieliśmy dostosować te materiały do potrzeb dzieci z Ukrainy i ich rodzin. Tworząc dany projekt kierowaliśmy się tym, aby Ukraińcy czuli się w Polsce komfortowo. Wierzymy, że znajomość języka polskiego sprawi, że aklimatyzacja będzie dla nich prostsza.

Treści do nauki podstaw języka polskiego zostały przetłumaczone na język ukraiński przez wolontariuszy, którzy całym sercem zaangażowali się w pomoc. Kurs dostępny na platformie jest w pełni darmowy dla każdego, kto się do nas zgłosi. Dostępne treści i materiały przeznaczone są dla dzieci w wieku szkolnym, ale zachęcamy także rodziców, żeby uczyli się ze swoimi dziećmi.

Platforma umożliwia samodzielną naukę języka polskiego. Kurs na platformie składa się z 20 działów – każdego tygodnia odblokowywane będą kolejne materiały. Lekcje w formie tekstowej są urozmaicone interaktywnymi ćwiczeniami, nagraniami dźwiękowymi, filmami oraz materiałami do samodzielnego wydruku. Ale to nie wszystko – planujemy również zorganizowanie lekcji on-line z języka polskiego z nauczycielami oraz zapewnienie pomocy psychologa.

Materiały dostępne na platformie mogą być też wsparciem dla szkół w nauczaniu dzieci ukraińskojęzycznych i pomocą w adaptacji do nauki w polskiej szkole.

Aby uzyskać dostęp do platformy edukacyjnej, wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy w języku ukraińskim lub polskim dostępny tutaj lub skontaktować się z nami mailowo pod adresem: edukacja@pzpo.edu.pl.

Całość przedsięwzięcia jest inicjatywą naszą i zaangażowanych wolontariuszy, którzy pomagają bezinteresownie, bez zewnętrznego wsparcia i dotacji. Z dniem dzisiejszym z platformy korzysta ponad 1000 osób. Chcielibyśmy, żeby z naszej pomocy mogło skorzystać jeszcze więcej potrzebujących, dlatego będziemy wdzięczni za pomoc w nagłośnieniu naszej inicjatywy.

Źródło: polonia.edu.pl

Wsparcie projektu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X