Nauczanie języka polskiego na Ukrainie

Nauczanie języka polskiego na Ukrainie

Konsul RP we Lwowie Marian Orlikowski i kierownik Katedry Filologii Polskiej dr Ałła Krawczuk (Fot.

Na szkolenie we Lwowie przybyło około 50 osób – nauczycieli języka polskiego, wykładowców i studentów filologii polskiej Uniwersytetu. Wzorowa organizacja zajęć pozwoliła pracować bardzo intensywnie przez cały dzień, tylko z krótką przerwą. Wielka w tym zasługa dr Ałły Krawczuk, kierownik Katedry Filologii Polskiej Uniwersytetu Lwowskiego.

 

Na spotkanie z nauczycielami przybył też konsul RP we Lwowie Marian Orlikowski. Niezwykle ciepło przywitał wszystkich entuzjastów rozpowszechniania i pielęgnowania języka polskiego, polskich książek i polskiej kultury.

 

Warto podkreślić, że zajęcia praktyczne były bezpłatne, zaś każdy z obecnych nauczycieli dostał możliwość zakupu nowych podręczników, testowego dostępu do platformy e-polish.eu, otrzymał też materiały szkoleniowe. Ponadto każda z uczelni czy szkół, uczestnicząca w spotkaniu, otrzymała bezpłatny egzemplarz podręcznika.

 

Na zakończenie szkolenia pani Iwona Stempek opowiada czytelnikom Kuriera Galicyjskiego: „Inicjatywa organizacji takiego rodzaju spotkań z nauczycielami języka polskiego poza granicami kraju generalnie jest naszą, czyli kierownictwa Szkoły „Glossa”. Bardzo podobało się nauczycielom szkolenie przeprowadzone na Uniwersytecie w Łucku. Jeżeli chodzi o podręczniki, to przez 17 lat nauczałam języka polskiego i te problemy są mi dobrze znane. Dlatego odważyłam się napisać podręcznik.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X