Na wojnie zginął Siergiusz Gawryłow Siergiusz Gawryłow

Na wojnie zginął Siergiusz Gawryłow

20 lutego Lwów pożegnał ukraińskiego żołnierza Siergiusza Gawryłowa, który 12 lutego zginął z rąk rosyjskich okupantów broniąc Ukrainy. 31-letni bohater został pochowany na cmentarzu Łyczakowskim. Sergiusz był absolwentem Liceum nr 24 im. Marii Konopnickiej i piłkarzem sekcji rekreacyjnej Pogoni Lwów.

Sergiusz Hawryłow urodził się 8 maja 1992 roku we Lwowie. Ukończył Liceum nr 24 im. Marii Konopnickiej. Następnie uzyskał wykształcenie na Wyższej Szkole Bankowej. Po ukończeniu studiów odbył służbę wojskową w szeregach sił obrony powietrznej.

W 2014 roku Sergiusz wraz ze swoim bratem bliźniakiem Dmytrem wstąpił w szeregi 3 batalionu obrony terytorialnej „Wola” i wykonywał misje bojowe w rejonie operacji antyterrorystycznej.

Po powrocie, pracował jako konsultant w sklepie Megasport. Grał w LKS „Pogon” Lwów, brał także udział w zawodach w składzie drużyny Kościoła Wstawiennictwa Najświętszej Marii Panny. Ale prawdziwą pasją Sergiusza było wędkarstwo.

Drugiego dnia inwazji Rosji na pełną skalę ponownie bronił Ojczyzny przed najeźdźcami. Ramię w ramię z bratem służył w wojsku, najpierw w ramach kompanii bezpieczeństwa regionalnego, a później w 15. oddzielnym sewastopolskim batalionie szturmowym 128. oddzielnej zakarpackiej brygady szturmowej Dowództwa Operacyjnego „Zachód” Sił Zbrojnych Ukrainy.

Według rodziny był „niezwykle życzliwą osobą, kochającym ojcem i mężem oraz lojalnym przyjacielem dla wielu osób”.

Sergiusz pozostawił babcię, rodziców, żonę, dwóch małych synów i brata bliźniaka, który nadal broni państwa na pierwszej linii frontu.

źródło: na podstawie Lwowskiej Rady Miejskiej

Uroczystości pogrzebowe ukraińskiego żołnierza w katedrze lwowskiej

X