Na Ukrainie zdrożeją samochody

Na Ukrainie zdrożeją samochody

Ukraiński rząd planuje wyłączyć samochody spod działania tzw. umowy aszchabadzkiej – międzynarodowej umowy pomiędzy Ukrainą i Rosją. Doprowadzi to do obłożenia aut cłem i podwyżki ich cen. Taką informację przekazał Oleg Nazarenko – generalny dyrektor ogólnoukraińskiego Stowarzyszenia Importerów i Dealerów Samochodowych.

 

W wypadku wejścia w życie tej ustawy cło na auta wzrosną o 10%. Dotyczyć to będzie nie tylko Ład i UAZ-ów, ale również wszystkich marek zagranicznych montowanych w Rosji, a dostępnych na Ukrainie. Dzisiaj są to: Volkswagen Polo, Hyundai Accent, Kia Rio i Renault Logan.

W następnej kolejności mogą do nich dołączyć Ford, Toyota, Peugeot, Citroen, Mitsubishi, Nissan, General Motors i inne, których montownie zbudowano w Rosji, lub tam powstają. Cło może też zostać nałożone na samochody Daewoo, montowane w Uzbekistanie.

Na początku marca międzyresortowa komisja handlu międzynarodowego przedłużyła o 60 dni termin specjalnego śledztwa w sprawie skutków importu na Ukrainę samochodów osobowych.

TSN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X