Iwano-Frankowskie Centrum Biznesowe

Iwano-Frankowskie Centrum Biznesowe

Centrum biznesowe w Iwano-Frankowsku (d. Stanisławowie) zostało nagrodzone za rozwój współpracy międzynarodowej na uroczystej akademii najlepszych przedsiębiorców 2011 roku powiatu chrzanowskiego w Polsce.

 

„Chrzanów jest miastem partnerskim naszego miasta, – głosi informacja wydziału prasowego iwano-frankowskiej Rady Miejskiej. – Umowę partnerską pomiędzy naszymi miastami podpisano przed 10. laty. W październiku 2007 roku podpisano również umowę o współpracy pomiędzy chrzanowską Izbą ekonomiczną i naszym Centrum biznesowym.

Od tej chwili kontakty naszych przedsiębiorców są regularne, ukierunkowane i przynoszą konkretne wyniki. W ramach Umowy odbywają się wspólne fora ekonomiczne, seminaria, misje biznesowe przedsiębiorców polskich na Ukrainę i ukraińskich do Polski. Opracowywane są wspólne projekty w ramach programu współpracy transgranicznej, finansowane przez Unię Europejską”.

Uroczystości w Chrzanowie stały się już omal tradycją i odbywają się już po raz dziewiąty. Mały i średni biznes jest główną siłą napędową rozwoju ekonomicznego województwa małopolskiego. Tegoroczne uroczystości miały miejsce w siedzibie teatru miejskiego i odbyły się pod patronatem i w obecności marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy.

Uroczystości uświetnili swoją obecnością starosta powiatu chrzanowskiego Adam Potocki, burmistrz Chrzanowa Ryszard Kosowski, prezes zarządu chrzanowskiej Izby ekonomicznej Stefan Adamczyk. Gościem honorowym uroczystości był konsul generalny Ukrainy w Krakowie Witalij Maksymenko. Ze strony ukraińskiej zostali zaproszeni przedstawiciele iwano-frankowskiego Centrum biznesowego Oleksander Pasicznyk i Anatolij Furda.

Sabina Różycka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X