Morawiecki o zbrodni w Buczy: To jest ludobójstwo Źródło: FB Mateusz Morawiecki

Morawiecki o zbrodni w Buczy: To jest ludobójstwo

Na swoim profilu w Facebooku premier RP Mateusz Morawiecki umieścił oświadczenie, które zawiera mocne słowa:

„Ludobójstwo dokonane w Buczy zmienia wszystko w postrzeganiu tej wojny. Zachód już nie musi się domyślać, co Rosjanie naprawdę robią na Ukrainie. Od ciał setek cywilów zamordowanych z zimną krwią i szwadronów śmierci chodzących od drzwi do drzwi i strzelających do matek i ojców na oczach ich dzieci, nie da się odwrócić wzroku. Chcemy natychmiastowego powołania międzynarodowej komisji do zbadania zbrodni ludobójstwa w miastach na Ukrainie.

Wzywam także liderów Unii Europejskiej do natychmiastowego i zdecydowanego działania, do wdrożenia takich sankcji i działań, które wreszcie złamią machinę wojenną Putina, które zabiorą jej powietrze. Doprowadzą do skonfiskowania majątków Federacji Rosyjskiej i rosyjskich oligarchów zdeponowanych w bankach zachodniej Europy. To wezwanie jest szczególnie skierowane w stronę najsilniejszych i najbogatszych państw Unii, Niemiec czy Francji. Przywództwo to nie tchórzostwo, czy kalkulacje. To bezkompromisowa walka ze złem. Zobowiązuje nas ono do robienia wszystkiego co w naszej mocy, żeby zapobiegać kolejnym zbrodniom ludobójstwa.

Czas na kalkulacje się skończył, bestialstwa totalitarno-faszystowskiego reżimu z Rosji dotykają coraz większej grupy obywateli Ukrainy. Zamiast dyskutować o prawach człowieka w ciepłych salach konferencyjnych, zacznijcie ich w końcu bronić!”

Źródło: Mateusz Morawiecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X