„Moje magiczne miejsca” – film o Zbigniewie Chrzanowskim

We Lwowie odbył się pokaz filmu „Moje magiczne miejsca”.

To film o drodze życiowej Zbigniewa Chrzanowskiego, dyrektora i reżysera Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, zrealizowany przez „Kurier Galicyjski”. Lwowska premiera filmu odbyła się w pałacu arcybiskupów lwowskich. Gospodarzem był arcybiskup Mieczysław Mokrzycki. Dwa tygodnie temu film był prezentowany na Festiwalu Filmów Emigracyjnych „Emigra” w oranżerii pałacu wilanowskiego w Warszawie.

Na zaproszenie arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego wieczorem 3 listopada w Kurii Metropolitalnej miała miejsce premiera dokumentu „Moje magiczne miejsca” o wybitnym reżyserze Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie Zbigniewie Chrzanowskim. Na pokaz premierowy przybyli konsul generalny RP we Lwowie Jarosław Drozd z małżonką Beatą, zespół Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie oraz autorzy filmu: Anna Gordijewska (reżyseria) i Aleksander Kuśnierz (zdjęcia i montaż), bohater filmu Zbigniew Chrzanowski wraz z członkami zespołu Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie, a także członkowie redakcji „Kuriera Galicyjskiego” z redaktorem naczelnym Mirosławem Rowickim.

Wszystkich serdecznie powitał abp M. Mokrzycki, a o. Sławomir Zieliński OFM Conv. oprowadził gości po odremontowanym niedawno gmachu Pałacu Arcybiskupiego.

Zbigniew Chrzanowski, który w tym roku obchodził swój jubileusz osiemdziesięciolecia, opowiedział o swoich impresjach i wspomnieniach związanych z miejscem, gdzie dziś znajduje się Kuria, a także o natchnieniu duchowym w swojej długoletniej pracy twórczej.

O pracy nad filmem opowiedziała też Anna Gordijewska, dziennikarka Kuriera Galicyjskiego i zarazem aktorka Polskiego Teatru Ludowego we Lwowie. Praca nad filmem trwała 9 miesięcy. Zrealizowano 26 godzin materiału filmowego.

Konstanty Czawaga

{gallery}gallery/2015/film{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X