Marcin Wojciechowski nowym ambasadorem RP na Ukrainie

Minister Spraw Zagranicznych RP Grzegorz Schetyna wręczył w imieniu Prezydenta RP nominacje nowym polskim ambasadorom. Marcin Wojciechowski będzie reprezentował Polskę na Ukrainie.

– Stosunki polsko-ukraińskie są dziś lepsze niż kiedykolwiek, ale to nie znaczy, że nie należy nad nimi pracować we wszystkich wymiarach – powiedział minister Schetyna zwracając się do Marcina Wojciechowskiego. – Życzę powodzenia w tym trudnym i odpowiedzialnym zadaniu – dodał minister.

Marcin Wojciechowski – Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie.

W latach 1998-2012 pracował jako dziennikarz „Gazety Wyborczej” specjalizujący się w zagadnieniach Europy Wschodniej i problematyce międzynarodowej. Od 1999 do 2003 r. był korespondentem „Gazety Wyborczej” na Ukrainie, a w latach 2003-2005 i w 2010 r. w Rosji. Od 2012 do 2013 r. wiceprezes zarządu Fundacji Solidarności Międzynarodowej. Od września 2013 r. pełni funkcję rzecznika prasowego MSZ.

Absolwent Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego oraz dziennikarstwa na Kijowskim Uniwersytecie Narodowym. Autor filmów dokumentalnych i publikacji na temat Ukrainy. Wieloletni współpracownik pisma „Nowa Europa Wschodnia”. Zna języki: angielski, francuski, rosyjski i ukraiński.

Źródło: msz.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X