Młodzież z Czerniowiec w Polsce

Młodzież z Czerniowiec w Polsce

W dniach 19 lipca – 1 sierpnia Towarzystwo Polskie im. Adama Mickiewicza w Czerniowcach i rzymskokatolicka parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Czerniowcach zorganizowały w Polsce obóz krajoznawczo-językowy dla 40 dzieci i opiekunów z Czerniowiec.

Uczestnicy obozu w wieku 8 – 18 lat zwiedzili Warszawę, Niepokalanów, Częstochowę, Kraków, Wieliczkę, Wadowice, Żywiec, Brenną, Cieszyn, Bielsko-Białą.

 

Nie brakowało atrakcji – Muzeum Nauki Kopernika w Warszawie, kopalnia Soli w Wieliczce, rejs statkiem po jeziorze żywieckim, park linowy i tor saneczkarski na górze Żar i aquapark w Wiśle – to tylko niektóre z nich. Ciekawe wycieczki, konkursy i spotkania z rówieśnikami przysporzyły wiele radości i emocji. W czasie obozu były też zajęcia z języka polskiego: każdego dnia około godziny uczyliśmy się ortografii i gramatyki. Były również praktyczne zajęcia z języka polskiego.

 

Fot. Ks. Marek DroździkNie zabrakło również czegoś dla ducha: nawiedziliśmy i modliliśmy się w Częstochowie przed obrazem Czarnej Madonny, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach i Kalwarii Zebrzydowskiej.

Bardzo gościnnie przyjmowali nas Rodacy w Polsce: szczególnie w Żywcu, Bielsku-Białej i Brennej. Serdecznie dziękujemy prezesowi Stowarzyszenia Wspólnota Polska oddział w Bielsko-Białej Wojciechowi Dębowskiemu za pomoc materialną i organizacyjną. To już kolejny rok naszej dobrej współpracy. Dziękuję samorządowi i przedstawicielom władz z Bielska i Żywca za pomoc w zorganizowaniu naszego wyjazdu. Wszystkim naszym Przyjaciołom i tym, których spotkaliśmy, dziękujemy za te piękne dni. I może do spotkania w przyszłym roku.

Ks. Marek Droździk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X