Młodzież ze Szczerca na obozie harcerskim w Polsce Fot. archiwum Polska Sobotnio-Niedzielna Szkoła im. gen. Stanisława Maczka w Szczercu

Młodzież ze Szczerca na obozie harcerskim w Polsce

Na zaproszenie władz miasta Kamienna Góra czternastoosobowa grupa młodzieży z Parafii św. Stanisława w Szczercu wyruszyła na Dolny Śląsk. Przez dwa tygodnie do końca lipca młodzież spędzi na obozie ZHP w Wilczu, poznając życie i idee harcerstwa polskiego. Warta w nocy, harcerski chrzest, zabawy, wykonanie zadań sprawnościowych, śpiew przy ognisku, a przede wszystkim przebywanie na łonie natury ma, choć na chwilę odwrócić uwagę od codzienności wojny na Ukrainie.

Fot. archiwum Polska Sobotnio-Niedzielna Szkoła im. gen. Stanisława Maczka w Szczercu

— W czasie panującej wojny wyjazd do Polski jest szczególną okazją złapania oddechu normalności, którą potrzebuje nasza młodzież. Jest to też możliwość poznania kraju własnych przodków, gdyż wszyscy uczestnicy wyjazdu mają polskie pochodzenie — powiedział ks. Aleksander Biszko, proboszcz parafii św. Stanisława w Szczercu.

Fot. archiwum Polska Sobotnio-Niedzielna Szkoła im. gen. Stanisława Maczka w Szczercu

Dla młodzieży z Ukrainy nie zabrakło też atrakcji w formie zwiedzania parku linowego, parku trampolin oraz basenu w Lubinie. W trakcie tej wycieczki odbyło się też spotkanie z przedstawicielami Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, z którą współpracuje Polska Sobotnio-Niedzielna Szkoła im. gen. Stanisława Maczka w Szczercu.

Parafianie ze Szczerca serdecznie dziękują organizatorom za wspaniały wakacyjny czas w Polsce.

Źródło: ES/szkolawszczercu.pl

X