Mikołaj cieszy maluchy

Mikołaj cieszy maluchy

Jola Szymańska (Fot. Krzysztof Szymański)Gdy już ucichł gwar i część dzieci, których rodzice obecni byli na poranku, poszła z nimi do domu, pani Jola Szymańska znalazła kilka chwil na udzielenie krótkiego wywiadu. „W tym roku mamy w grupie 9. nowych maluchów. Najmłodszy ma niewiele ponad 3 latka, a najstarszy 6 i pół. Stwarza to pewne trudności, ale z drugiej strony te młodsze dzieci szybciej się rozwijają.

Jak długo przygotowywała Pani program Mikołajek?
Chyba tydzień, no może dziesięć dni. Dzieci bardzo szybko „złapały” treści zabaw i wierszyki dla św. Mikołaja. Zresztą, jak zawsze, pomagali nam rodzice. Część zabaw i gier robimy na co dzień, ale dziś miały szczególną oprawę. W przygotowaniu programu brała udział również nasza muzykolog, pani Łesia Kapustina, która dobrała odpowiednią muzykę.

Już od kilku lat przychodzę tu na Mikołajki i ani razu program nie powtarza się. Skąd czerpiesz pomysły do tych zabaw?
Nie mogą się powtarzać, bo starsze dzieci, które są już drugi czy trzeci rok w przedszkolu, nudziłyby się. Zawsze musi być coś nowego. Wyszukuję zabawy w różnych podręcznikach, w internecie. Muszę tak to opracować, żeby zainteresować wszystkich. Mam też bardzo dobry kontakt z rodzicami, którzy pomagają przy organizacji takich poranków. Pomogli również przy organizacji tegorocznego spotkania ze św. Mikołajem.

Głównym „sponsorem” urządzanych przez Was zabaw mikołajkowych jest Konsulat Generalny RP we Lwowie.
Polska grupa w tym przedszkolu istnieje już od 18. Lat. Konsulat zawsze stara się o prezenty mikołajkowe dla naszych dzieci. Jesteśmy wdzięczni za to wszystko, co dla nas robią. Nie chodzi mi wyłącznie o tę imprezę. Odczuwamy doraźną pomoc również w innych przypadkach, np. przy remoncie łazienek, wyposażeniu w sprzęty, zabawki, pomoce dydaktyczne. Bardzo dużo to dla nas znaczy.
Dziękuje i życzę kolejnych sukcesów.

Krzysztof Szymański


Obejrzyj galerię:

Św. Mikołaj cieszy lwowskie maluchy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X