Międzynarodowe Targi Budownictwa

Międzynarodowe Targi Budownictwa

W dniach 29 stycznia – 1 lutego w Poznaniu odbyło się kolejne spotkanie przedstawicieli branży budowlanej. Ponad tysiąc przedsiębiorstw przedstawiły swoje oferty. Targi oceniane są jako jedna z najważniejszych imprez w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

W tym roku akcent został zrobiony na szybko rozwijający się w ostatnich latach trend – budownictwo energooszczędne i pasywne. Uczestnikom targów zaprezentowano gmach, w którym można było obejrzeć wszystkie szczegóły dotyczące poprawnego budownictwa domu pasywnego, były też wykłady polskich i zagranicznych specjalistów.

Przedstawicielstwo PUIG we Lwowie zorganizowało w tym roku kolejną grupę, do której weszło 8 przedsiębiorców. Sukcesem było otrzymanie dużej ilości informacji na temat budownictwa pasywnego, co zaowocuje rozwojem tego kierunku na Ukrainie. Została zainicjowana też współpraca pomiędzy ukraińskim i polskim przedstawicielstwem firmy Icynene (skuteczne izolacje natryskowe, które stanowią system ocieplania budynków oparty na piance poliuretanowej). Współpraca jest bardzo ważna dla obu stron, istotne jest dzielenie się zdobytym doświadczeniem, co sprzyja polepszeniu jakości pracy.

Serdecznie dziękujemy organizatorom Międzynarodowych Targów Poznańskich, w szczególności pani Agacie Kałek za pomoc w organizacji wyjazdu.

Oleg Macewicz
Tekst ukazał się w nr 4 (176) 26 lutego–14 marca 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X