Lwów we współpracy transgranicznej

Lwów we współpracy transgranicznej

W końcu września na lwowskim rynku przeprowadzono serię imprez, połączonych nazwą „Dzień dobry ze współpracą transgraniczną”. Organizatorem święta było przedstawicielstwo Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013.

Celem przedsięwzięcia była prezentacja aktualnych projektów Programu Polska – Białoruś – Ukraina 2007-2013, działalności lwowskiego przedstawicielstwa Wspólnego Sekretariatu Technicznego oraz omówienie oczekiwań miasta i jego mieszkańców pod adresem WST.

 

Dzień Współpracy Europejskiej po raz pierwszy jest obchodzony w całej Europie i ma na celu rozpowszechnienie informacji o osiągnięciach programów współpracy między krajami i regionami europejskimi. „Dzień dobry ze współpracą transgraniczną” jest tylko jedną ze 160 imprez, które będą przeprowadzone w ramach tego święta. Na wystawie projektów koło lwowskiego ratusza można się było zapoznać z projektami, które są realizowane w obwodzie lwowskim. Realizatorzy projektu o nazwie „Rozwój alternatywnych form edukacji przedszkolnej” zorganizowali dla najmłodszych różnego rodzaju gry i konkurs rysunków. Goście imprezy mieli okazję wziąć udział w badaniu – sondzie na temat współpracy transgranicznej i przedstawić związane z nią oczekiwania.

 

Zorganizowano również konferencję prasową z udziałem urzędników, na której omówiono perspektywy działalności przedstawicielstwa Wspólnego Sekretariatu Technicznego Programu Polska – Białoruś – Ukraina we Lwowie. Paweł Słowikowski ze Wspólnego Sekretariatu Technicznego w Warszawie poinformował, że przedstawicielstwo tej organizacji we Lwowie będzie kontynuować swoją działalność przez następne dwa lata. Wasyl Kosiw, wiceprzewodniczący miasta Lwowa podziękował za współpracę w realizacji projektu, który dotyczy rozwoju turystyki we Lwowie.

Na zakończenie imprezy maluchy puściły w powietrze kolorowe baloniki, które miały symbolizować powitanie kolegów po przeciwnej stronie granicy.

Konstanty Czawaga

Tekst ukazał się w nr 18 (166) 28 września–15 października 2012

 

Obejrzyj galerię:

Dzień dobry ze współpracą transgraniczną

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X