Lwowskie dzieci obchodzą święta majowe fot. Aleksander Kuśnierz / Nowy Kurier Galicyjski

Lwowskie dzieci obchodzą święta majowe

Na Ukrainie tegoroczne obchody Dnia Polonii i Polaków za Granicą oraz rocznicy Konstytucji 3 Maja odbywają się w warunkach wojennych. W tym dniu w Liceum nr 10 im. św. Marii Magdaleny zgromadzili się pozostali we Lwowie uczniowie.

Tradycyjnie te majowe święta wypełniały szkołę radością, gwarem, kolorem i zawsze w szkole było bardzo gwarnie i wesoło – mówi dyrektor liceum Wiera Szerszniowa. – W tym roku jest inaczej. Szkoła jest pusta, dzieci nie ma. Nastrój inny. Wojna wnosi swoją korektę w te obchody. Ale pomimo wszystko wiosna i święta majowe niosą nadzieję. Spodziewamy się, że w następnym roku będzie inaczej. Obchodzimy te święta nie zważając na nic, bo są one dla nas ważne. I jednak dzisiaj pamiętamy o 3 Maju i o Dniu Polaków i Polonii za Granicą.

Konstanty Czawaga

fot. Aleksander Kuśnierz / Nowy Kurier Galicyjski

Przez całe życie pracuje jako reporter, jest podróżnikiem i poszukiwaczem ciekawych osobowości do reportaży i wywiadów. Skupiony głównie na tematach związanych z relacjami polsko-ukraińskimi i życiem religijnym. Zamiłowany w Huculszczyźnie i Bukowinie, gdzie ładuje swoje akumulatory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X