Liderzy Europy pochodzą ze Lwowa

Liderzy Europy pochodzą ze Lwowa

Po zaciętych półfinałach, które odbyły się 27 listopada, drużyna chłopców 10 klasy ze Szkoły Średniej nr 24 im. Marii Konopnickiej przedstawiała Lwów na międzynarodowym finale gry ekonomicznej „Liderzy Europy”, zorganizowanym przez Fundację Banku Zachodniego WBK S.A. przy wsparciu ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Społecznych.

Drużyna, w której uczestniczyłem, wygrała wśród 10–tych klas na półfinałach. Następnym etapem gry był finał w Warszawie. W niedzielę 9 grudnia, wyjechaliśmy do Warszawy. Droga do Macierzy była niezbyt męcząca, lecz długa. Jechaliśmy do Polski razem z dwoma drużynami ze Stryja.

Następnego dnia w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się rozgrywki finałowe. Przywitały nas prezes Fundacji Banku Zachodniego WBK pani Eliza Dzwonkiewicz, koordynator projektu pani Agata Górnicka oraz pani Wioletta Urbańska, pomysłodawczyni projektu i jego pierwsza koordynatorka. Rozpoczęły się rozgrywki wśród 9 drużyn z Polski, Ukrainy i Litwy. Spośród klas 9 wygrała drużyna z Polski, z Gdyni. Drużyna ze Stryja zajęła 3 miejsce.

Zatem nastąpiła najciekawsza dla nas część gry. Zaczęły się rozgrywki wśród 10 klas. Zostaliśmy oznakowani jako drużyna czerwonych. Trasa przemieszczeń była taka sama jak w półfinale, à propos, trasa, która wtedy przyniosła nam wygraną. W drużynie wszystkie zadania rozwiązywał i odpowiadał na pytania ekonomiczne Ilja Demczuk. Stanisław Apriłaszwili oraz Damian Zych odpowiadali na pytania dotyczące kultury i wiedzy ogólnej. Włodzimierz Makar prowadził obliczenia, a Aleksander Kyrylenko ciągnął los, ponieważ ma lekką rękę i prawie zawsze wyciągał dodatni los. Naszymi głównymi rywalami byli niebiescy, czyli drużyna z Raciborza. Przez całą grę nie widzieliśmy tablicy z wynikami, co trzymało nas w ciągłym napięciu. Potem pani Agata powiedziała, że wygraliśmy. Naszej radości nie było granic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X