Kuchnia dla „Magdusi” od Kredobanku

Dzięki zakupionemu przez Kredobank nowemu sprzętowi kuchennemu stało się o wiele łatwiej przygotowywać posiłki dla uczniów Szkoły Średniej nr 10 im. św. Marii Magdaleny z polskim językiem nauczania we Lwowie.

– W tym roku planowaliśmy remont kuchni i zastanawialiśmy się jak go zrobić. Dzięki Kredobankowi otrzymaliśmy nową technikę kuchenną na miarę XXI wieku, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – powiedział dla Czytelników Kuriera Galicyjskiego dyrektor szkoły Ryszard Vincenc. – Chcieliśmy wymienić stary sprzęt na nowszy i Kredobank nam w tym pomógł.

W pierwszych dniach września kierownictwo Kredobanku zapoznało się jak teraz funkcjonuje kuchnia w szkole. Z tej kuchni korzysta prawie 300 uczniów „Magdusi” oraz 500 uczniów ukraińskiej Szkoły Średniej nr 3, która znajduje się w sąsiednim budynku. – Jest to nie tylko nasz dar na 200-lecie szkoły nr 10, a również stworzenie warunków poprawy jakości posiłków dla ponad 800 uczniów z obu szkół – nr 10 i nr 3 – powiedział Grzegorz Szatkowski, p.o. szefa Kredobanku.

Konstanty Czawaga

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X