Koncert dziecięcy z okazji Dnia Niepodległości w Stanisławowie

We wtorek, 10 listopada w Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego odbyły dziecięce obchody Dnia Niepodległości.

Na uroczystości występowały dzieci z Ogólnokształcącej Szkoły nr 3 z polskim językiem nauczania i z Miejskiego Centrum Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej.

Zebranych gości przywitała Maria Osidacz, dyrektor CKPiDE. Na uroczystość przybyła konsul Sylwia Andújar z Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, która powiedziała:

– Bardzo ważne, żeby to święto obchodzili wszyscy, również dzieci, żeby dzieci mogły się trochę bawić ale i trochę nauczyć. Cieszę się, że część z was ma takie śliczne kotyliony. Takie kotyliony będzie miała na sobie jutro większość Polaków w Polsce. Noście je z dumą. One naprawdę są czymś wyjątkowym.

Na uroczystość przygotowano prezentację o polskich symbolach narodowych i historii Polski. Dzieci ze Szkoły Ogólnokształcącej nr 3 z polskim językiem nauczania recytowały wiersze i śpiewały piosenki patriotyczne. Opiekę artystyczną sprawowały nad nimi nauczycielki języka polskiego Alicja Rogowska i Marzena Ciechomska.

Z tańcami narodowymi polskimi, ukraińskimi, węgierskimi i żydowskimi wystąpiły dzieci z Miejskiego Centrum Twórczości Dziecięcej i Młodzieżowej. Żywiołowe i energetyczne tańce wywołały wielki aplauz publiczności zebranej na sali CKPiDE. Kierownikiem artystycznym grupy jest Taras Hedzyk.

Wojciech Jankowski

{youtube}gKqheSaza2c{/youtube}

{gallery}gallery/2015/stan{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X