Jesienny bal dla przedszkolaków

Jesienny bal dla przedszkolaków

7 listopada, w ciepły słoneczny jesienny dzień, dzieciaki z przedszkola nr 131, przy ul. Antonowicza 98 we Lwowie urządziły przy pomocy wychowawczyni jesienny bal dla rodziców, na którym wyglądały jak mieszkańcy lasu: grzyby, liście, wiewiórki i wróżki.

Przygotowywania do święta trwały od kilku tygodni. Dzieci uczyły się piosenek, wierszy, swoich ról, rodzice szyli i upiększali kostiumy dla małych.

Przed występem wychowawczyni powtarzała scenariusz, a dzieciaki nie mogły się nacieszyć oryginalnymi kolorowymi ubrankami. Rodzice, pewnie, denerwowali się bardziej od dzieci, bo przecież to ich skarby miały wystąpić przed wielką ilością ludzi.

Zmartwienia te nie były potrzebne, ponieważ dzieci nie umieją się mylić: w sytuacjach, kiedy zapominają słowa lub ruchy w tańcu po prostu improwizują. I robią to tak szczerze. Szkoda, że dorośli już tego nie potrafią.

Dzieciaki pokazały wszystkim cudowną bajkę o jesieni; krasnoludki grały na fletach, Pan Listopad na bębnie, a Pani Jesień częstowała wszystkich owocami i słodyczami, wiewiórki zbierały orzeszki, a zajączki marchewkę. Scenariusz dla tej bajki wymyśliła wychowawczyni pani Ludmyła. W ciągu całego święta wychowawczyni pomagała dzieciakom skupić się, przypominała słowa wierszy i piosenek.

Oczywiście, że żaden bal nie może się odbyć bez tańca: dzieci tańczyły krakowiaka i śpiewały „Czerwone jabłuszko przekrojone na krzyż”.

Pod koniec występu dzieciaki otrzymały słodkie prezenty.

Święto udało się wspaniale.

Malwa Wowk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X