IV Międzynarodowy turniej „Sport zbliża serca” fot. Jarosław Kowalczuk

IV Międzynarodowy turniej „Sport zbliża serca”

W Równem 14 września br. obchodzono tradycyjny Dzień kultury fizycznej i sportu. W tym dniu na boisku Rówieńskiego Gimnazjum Humanistycznego odbył się IV Międzynarodowy turniej z mini-futbolu „Sport zbliża serca”. O zwycięstwo w turnieju walczyło osiem dorosłych i dziecięcych drużyn z Polski i Ukrainy.

Po oficjalnym otwarciu imprezy, którego dokonała dyrektor Gimnazjum Zoja Makarczuk, zabrzmiały hymny obu państw. Podczas uroczystości obecny był konsul Piotr Matusiak z Konsulatu Generalnego RP w Łucku. Tegoroczna impreza została urozmaicona o pierwszy festiwal rekreacji „Otwarte serca”, któremu można by też nadać inną nazwę – „Festiwal równości gender”, bowiem zarówno mężczyźni, jak i kobiety mogły znaleźć dla siebie zajęcia, które im najbardziej odpowiadają. W czasie, gdy chłopcy i mężczyźni deptali murawę na boisku, panie i dziewczęta tworzyły różnorodne robótki ręczne.

fot. Jarosław Kowalczuk

Na turniej przybyło osiem drużyn z Kazimierza Dolnego, Równego, Młynowa i Krzemieńca. Porównując z rokiem poprzednim, poziom gry drużyn znacznie wzrósł. W bezkompromisowej, otwartej walce wśród młodzieży zwyciężyła drużyna Gimnazjum Humanistycznego z Równego, gospodarze turnieju. Na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy również z rówieńskiego gimnazjum „Harmonia”, a trzecie miejsce przypadło młodym piłkarzom z Młynowa.

Wśród drużyn dorosłych pierwsze miejsce zdobyli zawodnicy z Krzemieńca, reprezentujący Towarzystwo Odrodzenia Kultury Polskiej im. Juliusza Słowackiego. Drugie miejsce przypadło kolejnej drużynie z Równego – reprezentacji Kulturalno-Oświatowego Centrum im. T. Sosnowskiego. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Administracji państwowej z Młynowa.

fot. Jarosław Kowalczuk

Za wsparcie organizacji Turnieju wielkie podziękowania należą się Konsulatowi Generalnemu RP w Łucku, Rówieńskiemu oddziałowi Federacji Futbolu Ukrainy, Wydziałowi ds. Młodzieży i sportu Rówieńskiej Administracji obwodowej, Rówieńskiemu obwodowemu Centrum zdrowia „Sport dla wszystkich” oraz wszystkim nieobojętnym osobom, które dołączyły się do udziału w Turnieju i jego organizacji.

Do spotkania za rok! V – Jubileuszowy Międzynarodowy Turniej „Sport zbliża serca” czeka na was!

Jarosław Kowalczuk
Tekst ukazał się w nr 18 (334), 30 września – 14 października 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X