IV Międzykontynentalne Forum Młodych w Strzelczyskach

IV Międzykontynentalne Forum Młodych w Strzelczyskach

– Drodzy młodzi przyjaciele, warto postawić na Chrystusa i na Ewangelię, zaryzykować wszystko dla wielkich ideałów – powiedział na spotkaniu z młodzieżą w Rio papież Franciszek. Tydzień po spotkaniu w Rio wspólnota Emmanuel zorganizowała IV Forum Młodych w Strzelczyskach. Młodzież  parafialna spotkała się z młodymi ludźmi z Afryki studiującymi na Ukrainie, żeby po raz kolejny wspólnie się modlić, śpiewać i bawić.

Forum Młodych w Strzelczyskach częściowo jest kontynuacją dużego Forum, które tydzień temu odbyło się w Brazylii z papieżem Franciszkiem. Jego celem jest spędzenie więcej czasu z Bogiem poprzez modlitwę, skupienie, adoracje, a także śpiew, tańce i zabawę.

– Każdego dnia jest przewidziana modlitwa uwielbienia, konferencja, adoracje, wieczór miłosierdzia, który ma na celu zbliżenie się młodych z Panem Jezusem, zastanowienie się nad swoim życiem, nad swoimi problemami – powiedziała jedna z organizatorek Forum Młodych w Strzelczyskach Maria Broda ze wspólnoty Emmanuel – Mamy tu też studentów z Afryki, którzy przygotowali swoje piosenki i tańce. Czyli będziemy się modlić i jednocześnie bawić.

 

Zabawa i tańce (Fot. Eugeniusz Sało)Forum rozpoczęło się uroczystą mszą św., której przewodniczył bp Leon Mały. W prezencie od młodzieży otrzymał koszulkę z napisem „Keep Calm and Trust in God” („Zachowaj spokój i zaufaj Bogu”). Podczas mszy św. w której też uczestniczyli o. Sławomir Zieliński, ks. Mieczysław Frytek, proboszcz ze Strzelczysk, członek Wspólnoty Emmanuel oraz ks. Paweł Antolak, proboszcz z Krysowic, modlono się i śpiewano w języku polskim i angielskim. Na ofiarowanie darów złożono nie tylko ziemniaki, ogórki czy pomidory, ale także banany i arbuz symbolizując kontynent afrykański.

Po kolacji odbył się wieczór ewangelizacyjny z koncertem i całonocnym czuwaniem w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa i Niepokalanego Serca Najświętszej Marii Panny.

Młodzież z Afryki studiująca w Tarnopolu i Charkowie zaprezentowała nie tylko pieśni kościelne z rytmami afrykańskimi, ale także wesołe popularne brzmienia jak chociażby piosenka „Don’t worry be happy” przy której wszyscy bawili się wyśmienicie. – Jestem po raz pierwszy na takim Forum i bardzo się cieszę że mogłem tu przyjechać aby być z Bogiem, modlić się wspólnie i podzielić się refleksjami o życiu – powiedział Chukwuemeka Kalu Okorie z Nigerii.

IV Forum Młodych w Strzelczyskach zakończyło się mszą św., której przewodniczył ks. infułat Józef Pawliczek.

Eugeniusz Sało

 

Obejrzyj zdjęcia:

Spotkanie młodych w Strzelczyskach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X