Gra terenowa „Sprawa Gorgonowej”

Gra terenowa „Sprawa Gorgonowej”

5 października, w ramach 2 Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem”, odbyła się gra terenowa pt. „Sprawa Gorgonowej”. W tym roku zagadką, którą przed uczestnikami gry postawili organizatorzy, była jedna z najgłośniejszych zbrodni w przedwojennej Polsce, która później posłużyła lwowianinowi Januszowi Majewskiemu za scenariusz do filmu pod tym samym tytułem.

Uczestnicy imprezy plenerowej spotkali się w Stryjskim Parku, gdzie otrzymali koszulki, znaczki i pierwsze zadania. Nie tracąc ani chwili, rozbiegli się po mieście w poszukiwaniu poprawnych odpowiedzi, które pełniły rolę wskazówek do rozwiązywania następnych zadań.

– Sprawa Rity Gorgonowej jest tym ciekawa, że obejmuje wiele tematów. Na pewno uczestnicy poznają kawałek historii, poznają kilka gmachów, architektem których był Henryk Zaręba, o czym nie wszyscy wiedzą. Sama gra będzie interesująca również pod względem historycznym i zmusi uczestników do zastanowienia się nad swoim postępowaniem – powiedział współorganizator, kierownik sekcji kolarskiej Pogoni Lwów Kazimierz Kosydor.

Fot. Maria BaszaFot. Maria BaszaKońcowym punktem gry była Pohulanka. Właśnie tam, na wspólnym grillowaniu, zostały ogłoszone drużyny zwycięskie, którym wręczono atrakcyjne nagrody i pamiątkowe dyplomy. Trzecie miejsce zajął zespół „Wesoła Fala”, drugie – „Wariaty”, a zwyciężyli panowie z zespołu „Masters”.

Główni organizatorzy – konsul Jacek Żur i Barbara Pacan podziękowali wszystkim uczestnikom za udział i zachęcili do odwiedzania innych akcji, które przez tydzień będą się odbywały w ramach 2 PNFP „Pod Wysokim Zamkiem”.

Eugeniusz Sało


Obejrzyj wideo:

Gra terenowa „Sprawa Gorgonowej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X