Gra terenowa „Ballada o pewnym batiarze”

Ponad 50 uczestników podzielonych na 13 drużyn wzięło udział w grze terenowej „Uliczkami Lwowa”. Tym razem lwowska młodzież chodziła po mieście w poszukiwaniu kolejnych wskazówek na temat pewnego lwowskiego batiara.

O grze terenowej opowiedział współorganizator wydarzenia Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów. – Jest to kolejna gra z cyklu „Uliczkami Lwowa” – gra filmowa. Tematyka gry nie jest do końca otwarta. Uczestnicy wiedzą tylko tyle, że jest to batiar lwowski. Kim jest ta postać, jej życiorys i historię tej osoby zawodnicy poznają w trakcie gry. Cieszymy się z tego, że jest dużo młodzieży, która interesuje się historią i chętnie bierze udział w grach miejskich – powiedział Marek Horbań.

W grze terenowej wzięli udział uczniowie ze szkół nr 10 im. św. Marii Magdaleny i nr 24 im. Marii Konopnickiej z polskim językiem nauczania, młodzież z lwowskich liceów, piłkarze dziecięcej szkółki Pogoni Lwów i inni.

W czasie gry uczestnicy mieli dużo frajdy i zabawy. Przy jednym z punktów musieli samodzielnie zrobić gofry z bitą śmietaną i jak najszybciej je zjeść.

Rywalizacja była ogromna, ale wszystkie drużyny dotarły do mety. Różnica pomiędzy zwycięzcami a ostatnią drużyną wyniosła około 20 minut. Najszybciej dotarł do mety zespół „LKS” składający się z rodziców i dzieci szkółki piłkarskiej Pogoni Lwów. Przy wspólnym grillowaniu wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.

Po zakończeniu kwestu okazało się, że tym „nieznanym” batiarem był znany polski aktor i piosenkarz Jerzy Michotek, nazywany też bardem polskiego Lwowa.

Gra terenowa „Ballada o pewnym batiarze” odbyła się w ramach 8. Przeglądu Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” we Lwowie.

Eugeniusz Sało

Fot. Karina Wysoczańska

{gallery}gallery/2019/gra_teranowa_8pnfp_lwow{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X