W sprawie Umowy Stowarzyszeniowej UA – UE

W sprawie Umowy Stowarzyszeniowej UA – UE

Poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Zalewski apeluje o jak najwcześniejsze podpisanie Umowy Stowarzyszeniowej Ukrainy z Unią Europejską.

– Nie widzę sensu, zwlekania z tym aż do szczytu „Partnerstwa Wschodniego”, który odbędzie się w listopadzie tego roku w Wilnie – powiedział polityk we czwartek w wywiadzie dla UKRINFORMu. – Bardzo chciałbym, aby Umowę Stowarzyszeniową podpisano jak najprędzej. Kompletnie nie rozumiem opóźniania tego do listopada, bo nie wiem, co może się zdarzyć w tym okresie.

Jak zauważył poseł, ukraiński rząd przyspieszy ten proces, ponieważ Umowa Stowarzyszeniowa i o Wolnym Handlu jest „podstawą reform na Ukrainie” i określa ich kierunek. Przy czym poseł zapewnia, że szczyt UE – Ukraina, zaplanowany na 25 lutego w Brukseli, nie będzie łatwy. – Julia Tymoszenko jest oskarżona o zlecenie zabójstwa Jewhena Szczerbania. Niewątpliwie Wiktor Janukowycz będzie pytany, dlaczego zamiast poszukiwania kompromisu aby zwolnić Tymoszenko, przeciwko niej podnoszone są nowe zarzuty? – podkreślił członek Europejskiej Partii Ludowej w Parlamencie Europejskim.

1tv.co.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X