Fule wezwał wszystkie siły polityczne na Ukrainie do promowania stowarzyszenia i integracji z UE

Fule wezwał wszystkie siły polityczne na Ukrainie do promowania stowarzyszenia i integracji z UE

Komisarz Štefan Füle wezwał przedstawicieli wszystkich sił politycznych na Ukrainie do promowania stowarzyszenia politycznego i integracji gospodarczej z UE, podkreślając, że wszyscy parlamentarzyści są osobiście odpowiedzialni za realizację agendy europejskiej Ukrainy.

„Chcielibyśmy, aby w proces politycznego stowarzyszenia i integracji gospodarczej z Unią Europejską zaangażowały się wszystkie partie polityczne” – powiedział.

Füle podkreślił również, że to trudne zadanie ma być realizowane na zasadzie kompromisu, który jest możliwy ”poprzez świadomość jego znaczenia dla przyszłości kraju”. Powtórzył, że unijne przepisy są oparte na wspólnych wartościach ludzkich i zasadach, takich jak wolność, demokracja, prawa człowieka i rządy prawa.

Komisarz podkreślił, że Ukraina może uzyskać „europejskie instrumentarium i wzrastać jako konkurencyjne i demokratyczne państwa europejskie tylko poprzez umowę o stowarzyszeniu.” Füle wyraził również nadzieję, że Ukraina będzie w stanie spełnić wszystkie warunki niniejszej Umowy. „Dla nas ważne są tylko konkretne postępy” – powiedział, przypominając, że czasu na dokonanie niezbędnych czynności pozostało bardzo mało.

Komisarz z zadowoleniem przyjmuje kroki podjęte w celu wdrożenia pierwszego etapu planu działań dotyczącego liberalizacji reżimu wizowego, i ma nadzieję, że zostanie wkrótce przyjęte niezbędne ustawodawstwo w celu zakończenia tego procesu.

Przypomnijmy, że w parlamencie komisarz ds. rozszerzenia i europejskiej polityki sąsiedztwa Štefan Füle spotkał się z szefami komisji parlamentarnych i frakcji Rady Najwyższej.

Spotkanie odbywało się w sali konferencyjnej w Radzie Najwyższej, z udziałem przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Wołodymyra Rybaka, szefów komisji parlamentarnych, szefów frakcji parlamentarnych, członków Rady Najwyższej Ukrainy do Spraw Zagranicznych, integracji europejskiej i bezpieczeństwa narodowego i obrony.

Źródło: polukr.net 

Tłumaczenie: UNN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X