Festiwal Partnerstwa po raz drugi

Festiwal Partnerstwa po raz drugi

14 i 15 września br. zespoły polskie reprezentujące miasta i województwa partnerskie Lwowa i obw. lwowskiego, zespoły ukraińskie ze Lwowa wystąpią na scenie plenerowej na Starym Mieście we Lwowie w ramach II Festiwalu Partnerstwa. Tańce ludowe i współczesne, jazz, folk, rock i muzyka klasyczna czekają na gości.

5 września na konferencji prasowej w siedzibie Konsulatu Generalnego RP we Lwowie w roli gospodarzy wystąpili konsulowie Anna Kulikowska i Marcin Zieniewicz, gośćmi byli współorganizatorzy Lwowska Rada Miejska, Lwowska Państwowa Administracja Obwodowa oraz Lwowska Rada Obwodowa reprezentowani przez Irynę Magdysz, Andrija Cholawkę, Lwa Zacharczyszyna. Julia Chomczyn reprezentowała partnera artystycznego Festiwalu – „Dzygę”.

Konsul Marcin Zieniewicz przedstawił program Festiwalu oraz najważniejszych jego uczestników: zespoły Horpyna, Miloopa, Capella Cracoviensis i Lubelski Teatr Muzyczny. Podkreślił, że program imprezy został ułożony w taki sposób, aby każdy znalazł muzykę dla siebie, bo spektrum repertuarowe sięga od muzyki dawnej, operowej przez klezmerską po współczesne brzmienia. Szerzej niż w zeszłym roku przedstawione będą zespoły ukraińskie: Pikardyjska Tercja, Shockolad i HYCZ orkiestra. Konsul Zieniewicz zwrócił uwagę na jedną z głównych atrakcji – występ teatru „Pracownia Fizyczna” z Łodzi.

Poza dobrą muzyką będzie można zapoznać się z ofertą turystyczną poszczególnych województw biorących udział w tegorocznym Festiwalu – wokół sceny na Rynku będą ustawione kramiki z materiałami reklamowymi. Odbędzie się też konferencja turystyczna (Polska Organizacja Turystyczna jest jednym z partnerów Festiwalu), odbędą się spotkania oficjalnych delegacji z poszczególnych województw z władzami Lwowa i woj. lwowskiego.

W tych samych dniach odbywa się we Lwowie Forum Wydawców, konsul Marcin Zieniewicz jest zdania, że odbywające się w tym czasie imprezy będą się uzupełniały. Impreza książkowa będzie dodatkowym atutem Festiwalu. Z kolei na Forum do Lwowa przyjadą goście z całej Ukrainy i zza granicy. Przy okazji będą mogli zapoznać się z kulturą, muzyką i obejrzeć materiały promocyjne polskich województw.

Krzysztof Szymański

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X