Elektroniczne tablice będą informować o kolejkach na przejściach granicznych

„Informacje o kolejkach na przejściach granicznych będą wyświetlane i co godzinę aktualizowane na monitorach LCD na stacjach benzynowych. Zostanie to zrobione w celu zmniejszenia kolejek na granicach” – informuje służba prasowa Lwowskiej Państwowej Administracji Obwodowej.

– Osiągnęliśmy wstępne porozumienie z siecią stacji paliw „OKKO”. Oznacza to, że na każdej stacji benzynowej „OKKO”, gdzie jest LCD-monitor, osoby, które planują przekroczenie granicy będą mogły sprawdzić informacje o kolejkach na wszystkich przejściach granicznych obwodu lwowskiego. Każdy obywatel będzie mógł wybrać punkt kontrolny, gdzie jest mniej samochodów. – powiedział Łewko Prokipczuk, kierownik Lwowskiej Służby Celnej. – Kontynuujemy również rozmowy o wyświetlaniu informacji na temat kolejek na przejściach granicznych z sieciami stacji paliw „WOG” i „Sokar”.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu na posiedzeniu Lwowskiej Państwowej Administracji Obwodowej celnicy i straż graniczna poinformowali o wykorzystaniu szeregu innowacji m. in. na punkcie kontrolnym Szegyni-Medyka.

Źródło: ES/loda.gov.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X