Pięć nowych tramwajów dla Lwowa

„We Lwowie został ogłoszony międzynarodowy przetarg na zakup pięciu tramwajów finansowanych przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR)”–  podaje służba prasowa Lwowskiej Rady Miejskiej. W przetargu bierze udział polska firma PESA Bydgoszcz SA.

– Ogłosiliśmy przetarg i mamy zamiar kupić pięć tramwajów dla Lwowa za pieniądze Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. Jest to międzynarodowy przetarg w którym bierze udział nasz lwowski „Elektron” i polska firma PESA. Oczywiście chciałbym aby to był nasz producent, ale wszystko ustali międzynarodowa komisja przetargowa– powiedział mer Lwowa Andrij Sadowyj.

Mer Lwowa zaznaczył, że budowa nowej linii tramwajowej na Sichów idzie zgodnie z planem. „Ludzie pracują zgodnie z planem. Główna część prac powinna być zakończona w tym roku. Niektóre prace prowadzone są pod ziemią, dlatego pewne decyzje musimy podjąć na posiedzeniu rady miejskiej. Zakres jest niezwykle skomplikowany”– podsumował mer Lwowa.

Przypomnijmy, że wszystkie prace miały być zakończone do końca 2015 roku, ale wymiana podziemnego kolektora uniemożliwi uruchomienie nowej linii tramwajowej na Sichów w tym roku.

Projekt jest współfinansowany przez Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR), miasto Lwów i rząd Niemiec.

Źródło: ES/city-adm.lviv.ua

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X