Żegnaj przedszkole

Żegnaj przedszkole

Starszaki z polskiej grupy w przedszkolu nr 48 przy ul. Meteorologicznej 29 maja br. uroczyście uczciły zakończenie przedszkola.

 

Naśladując swych starszych kolegów ze szkoły, maluchy z polskiej grupy żegnały się przed wakacjami ze swoim przedszkolem. Na sali do ćwiczeń muzycznych spotkali się dziadkowie, rodzice i rodzeństwo przedszkolaków. Przy dźwiękach skocznej piosenki na salę weszły przedszkolaki. Do grupy uczęszczają dzieci w różnym wieku i nie wszystkie rozstają się z przedszkolem w tym roku. Dzieci prezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w przedszkolu – deklamowały wierszyki, tańczyły, śpiewały. Część artystyczną przygotowały wychowawczynie Jolanta Szymańska i Ela Kapustina, a muzykę do tańców i zabaw dobrała i akompaniowała Łesia Wojciechowska. Były wierszyki dla rodziców, piosenka i taniec dla mam z okazji ich święta.

Na zakończenie poranku wychowawczynie założyły dzieciom birety – jak prawdziwym absolwentom – i wręczyły pierwsze dyplomy w ich życiu. Dyplomy ukończenia przedszkola. – Dziś otrzymaliście swój pierwszy dyplom. Przed wami szkoła, tam zdobędziecie kolejne wyróżnienia, ale nie zapominajcie o tym pierwszym – mówiła wychowawczyni Jolanta Szymańska, żegnając dzieci. Na zakończenie życzyła dobrego wypoczynku na wakacjach i celującej nauki w szkole.

Jeszcze tylko wspólne zdjęcie całej grupy z wychowawczyniami, a po nim krótka dyskoteka i słodkie przyjęcie w przedszkolnych salach.

Krzysztof Szymański
Tekst ukazał się w nr 10 (182) 31 maja – 13 czerwca 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X