Dziennikarze na rzecz akcji „Podziel się ciepłem”

Wielki koncert charytatywny.

Wicemarszałek województwa podkarpackiego, Bogdan Romaniuk prosi dziennikarzy o pomoc w nagłośnieniu akcji charytatywnej na rzecz uchodźców z Ukrainy. Zbierane będą pieniądze, ciepła odzież, koce, śpiwory, piecyki elektryczne, butle gazowe i wszystko to, co pomoże przetrwać mroźną zimę na Wschodzie.

– Nagłośnienie akcji pomocowej w Rzeszowie, to będzie wkład ludzi mediów w pomoc dla rodzin, a głównie dzieci, kobiet i osób starych, które przez brutalną agresję Rosji pozbawione zostały całego dorobku życia – zwrócił się do dziennikarzy wicemarszałek Romaniuk – To będzie wyraz solidarności z narodem, który został podstępnie zaatakowany.

W najbliższą sobotę (8 listopada) w Rzeszowie odbędzie się wielki koncert charytatywny pod hasłem Podkarpacie dla Ukrainy – „Podziel się ciepłem”, którego celem jest pomoc dla ukraińskich rodzin, które musiały uciekać ze swoich domów ratując życie przed rosyjską agresją i działalnością terrorystów na wschodzie kraju. Koncert organizuje Urząd Marszałkowski województwa podkarpackiego oraz fundacja Otwarty Dialog. W pomoc organizacyjną włączyli się ukraińscy studenci z rzeszowskich uczelni.

Tysiące uchodźców z terenów objętych wojną czeka na pomoc. Zbliżająca się zima przeraża zwłaszcza ukraińskie matki z małymi dziećmi. Wśród uchodźców nie brakuje też osób polskiego pochodzenia.

– Na koncert przyjadą przedstawiciele wszystkich obwodów, z którymi współpracuje województwo podkarpackie – mówi Maria Michur-Ziemba, dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego -Będzie też Bianka Zalewska, dziennikarka, która została ranna na wschodzie Ukrainy, która będzie opowiadać o swoich przeżyciach na froncie.
Wicemarszałek Bogdan Romaniuk podkreślał, że udział w akcji „Podziel się ciepłem” będzie wyrazem naszej solidarności z narodem ukraińskim.

Krzysztof Bukowski z fundacji Otwarty Dialog, podkreśla, że jego organizacja była obecna na Majdanie i jest obecna nadal na Ukrainie – Jesteśmy wszędzie tam, gdzie łamane są prawa człowieka.

Fundacja Otwarty Dialog prowadziła już zbiórki żywności, środków opatrunkowych i innych niezbędnych rzeczy, które zostały przekazane potrzebującym na Ukrainie. – Współpracujemy z organizacjami po drugiej stronie granicy – mówi Bukowski – Między innymi z Towarzystwem Św Brata Alberta w Drohobyczu, gdzie przebywa 300 uchodźców tatarskich z Krymu; głównie kobiet z dziećmi.

Koncert zapowiada się niezwykle atrakcyjnie – mówi Bogdan Romaniuk – Dla darczyńców zagra Perfect, Skryabin i Taraka. Pojawi się też Michał Szuba.

Andrzej Klimczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X