Dzień Babci i Dziadka w szkole nr 24 im. Marii Konopnickiej we Lwowie

W poniedziałek, 15 lutego w szkole nr 24 im. Marii Konopnickiej we Lwowie odbyła się spóźniona ze względu na kwarantannę uroczystość z okazji Dni Babci i Dziadka.

Jak co roku, wnuczęta zaprosiły do szkoły babcie i dziadków. W tym roku uczniowie klasy III wraz ze swoją wychowawczynią Dorotą Łabędzką przygotowały program artystyczny i życzenia płynące z małych, ale „gorących” serc, bo tegorocznemu świętowaniu towarzyszyło „serduszko” na dekoracji – w myśli przewodniej: „Kochające serce jest zawsze młode” oraz jako prezent dla babci i dziadka. Występ artystyczny dzieci składał się z montażu słowno-muzycznego – były to wiersze i piosenki skierowane do babć i dziadków oraz życzenia, takie jak te:

Kocham mocno babcię i dziadka,
to nie żart moi mili.
Dzisiaj składam im życzenia,
by sto latek jeszcze żyli.

Tę część występu dzieci zakończyły piosenką pt. „Życzymy, życzymy…”. Po tej piosence wnukowie podarowały babciom i dziadkom upominki-serduszka i złożyły życzenia.

W następnym punkcie programu uczniowie wystąpili w przedstawieniu bajki pt. „Jak to Zielony Kapturek nie podzielił losu swojej siostry – Czerwonego Kapturka”. Wszystkim inscenizacja bajki bardzo się podobała. Całość dopełnił indywidualny występ uczennicy Krystyny Tchorowskiej w piosence „Ach śpij, kochanie” oraz układ taneczny w wykonaniu dzieci.

Po występie dzieci życzenia seniorom złożyła dyrektor szkoły Łucja Kowalska. Życzyła wszystkim babciom i dziadkom długich lat życia w dobrym zdrowiu, aby swoją dobrocią i doświadczeniem mieli poczucie tego, że są potrzebni swoim wnukom. Słowo uznania i podziękowania skierowała w stronę tych, którzy przygotowali wraz z dziećmi ten ciekawy scenariusz. Wdzięczność przekazała również rodzicom, którzy przygotowali piękne stroje dla swych pociech i pomogli w dekoracji sali.

Poniedziałkowe popołudnie wszyscy spędziliśmy miło i radośnie. Babcie i dziadkowie byli bardzo zadowoleni, że wnukowie o nich pamiętają. Dumni i wzruszeni, ocierali ukradkiem łzy. Wszystkim gościom dziękujemy serdecznie za tak liczny udział w spotkaniu, trzecioklasistom za piękny występ, a ich rodzicom za pomoc.

Dorota Łabędzka,
wychowawczyni III klasy
Tekst ukazał się w nr 4 (248) 29 lutego – 17 marca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X